Autor
Kategorie:
Různé

ASEKOL zvýšil svou podporu chráněným dílnám

Celkem 150 zdravotně handicapovaným spoluobčanům dává práci sedm chráněných dílen, s nimiž spolupracuje neziskový kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL. Ten nyní proto vypsal otevřené výběrové řízení na zpracování další tisícovky tun vysloužilých monitorů a televizorů. Díky tomu...

Celkem 150 zdravotně handicapovaným spoluobčanům dává práci sedm chráněných dílen, s nimiž spolupracuje neziskový kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL. Ten nyní proto vypsal otevřené výběrové řízení na zpracování další tisícovky tun vysloužilých monitorů a televizorů. Díky tomu najde pracovní uplatnění dalších dvacet osob se zdravotním postižením. Ve výběrovém řízení uspěly chráněné dílny ECO-RETEL s. r. o. z Mladé Boleslavi a Dílna pro úpravu odpadů Maleč s. r. o. z Chotěbořska.

»Od výsledku výběrového řízení si slibujeme to nejdůležitější, totiž že lidé se sníženou pracovní schopností, kteří u nás pracují, budou mít po nejméně půl roku zajištěnou práci, a tím i přivýdělek ke svým nevelkým invalidním důchodům,« sdělil naší redakci starosta Malče Karel Musílek.

Chráněné dílny získají za zpracování elektroodpadu i nadstandardní odměnu. »Zpracovatelským firmám z komerční sféry platí ASEKOL průměrně 0,30 Kč za recyklaci 1 kg elektroodpadu. Chráněným dílnám však vyplácí šestinásobek. Dodáváme jim výhradně spotřebiče, které vyžadují precizní ruční práci, tedy CRT televizory a počítačové monitory,« připomněla mluvčí společnosti ASEKOL Kristina Mikulová.

Výsledky výběrového řízení vyhlásila minulý měsíc komise v čele s Václavem Krásou, předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. »Iniciativu společnosti ASEKOL rozhodně vítám. Dává lidem se zdravotním postižením motivaci a příležitost zapojit se do běžného života a nebýt odkázaní na dávky,« uvedl Václav Krása. Starosta Dobřan na Plzeňsku Marek Sýkora, který v komisi zastupoval Svaz měst a obcí ČR, potvrdil, že jde o dobrý příklad pro další firmy. »Samozřejmě si přeji, aby ASEKOL vypsal další výběrová řízení a práci získalo ještě více handicapovaných,« uzavřel Marek Sýkora.

Dílna pro úpravu odpadů v Malči funguje už od roku 2006 v budově bývalé MŠ.

FOTO: ARCHIV OBCE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *