Autor
Kategorie:
Různé

E-tržiště: Co poptává státní správa

Ústřední orgány státní správy a jim podřízené organizace (obce či města zatím dobrovolně) musí od letošního 1. 7. vypisovat veřejné zakázky jen na pěti nových e-tržištích, jež mají koncesi Ministerstva pro místní rozvoj. Dosud jsou spuštěna tržiště Gemin.cz a Tendermarket. (Blíže v MO č. 3 a...

Ústřední orgány státní správy a jim podřízené organizace (obce či města zatím dobrovolně) musí od letošního 1. 7. vypisovat veřejné zakázky jen na pěti nových e-tržištích, jež mají koncesi Ministerstva pro místní rozvoj. Dosud jsou spuštěna tržiště Gemin.cz a Tendermarket. (Blíže v MO č. 3 a 7/2012, pozn. red.) Jde o zakázky nad 50 tisíc korun, které se týkají tzv. standardizovaných komodit (např. elektrická energie, telekomunikační služby, kancelářská technika, ale nově i pronájem osobních vozidel či vzdělávání). Úplný seznam je k dispozici na www.portal-vz.cz.

»Státní orgány si na vypisování nových komodit zvykají pozvolna,« komentoval minulý měsíc David Horký, ředitel prvního koncesovaného e-tržiště Gemin.cz. »Na začátku jsme registrovali převahu starých, již zavedených komodit, např. IT vybavení, s čímž měly úřady již zkušenosti. Během srpna se však poměr povinně vypisovaných komodit zvýšil. Je vidět, že se státní orgány již učí systém využívat,« doplnil.

MMR podle Marka Ženkla z odboru komunikace od nového systému tržišť očekává pokles cen nakupovaných komodit, snížení transakčních nákladů a zvýšení konkurenčního prostředí při zachování kvality.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *