Autor
Kategorie:
Různé

»Hlavy plné ekonápadů« jsou i v obcích a městech

Mezinárodní porota počátkem října ocenila nejlepší »hlavy plné ekonápadů«. Stalo se tak v rámci soutěže, která u nás podporuje úsporu energií a ochranu životního prostředí - E.ON Energy Globe Award ČR. Diváci v hledišti pražského Divadla na Vinohradech z projektů oceněných v jednotlivých...

Mezinárodní porota počátkem října ocenila nejlepší »hlavy plné ekonápadů«. Stalo se tak v rámci soutěže, která u nás podporuje úsporu energií a ochranu životního prostředí – E.ON Energy Globe Award ČR. Diváci v hledišti pražského Divadla na Vinohradech z projektů oceněných v jednotlivých kategoriích svými hlasy vybrali celkového vítěze.

Je jím projekt Ukliďme Česko z kategorie Kutil, za nímž stojí spolek Ekosmák. Ten v květnu připravil dobrovolnickou akci na mapování a odstranění černých skládek.

V hlasování diváků jen těsně za celkovým vítězem zůstal na druhém místě projekt Pasivní bytový dům pro seniory vybudovaný městem Modřice na Brněnsku. V kategorii Obec byly úspěšné rovněž projekty města Písek (individuální regulace vytápění a další úsporná energetická řešení ve školských zařízeních s využitím metody EPC) a obce Kamenný Újezd na Českobudějovicku (instalace kotle na biomasu v místní mateřské škole).

(Všechny tyto tři obecní projekty byly podrobněji představeny v MO č. 8/2014).

Cenu za vítězství v kategtorii Obec na slavnostním galavečeru v říjnu v Praze převzali za město Modřice (okres Brno-venkov) starosta Josef Šiška a místostarostka Hana Chybíková.

FOTO: ARCHIV E.ON

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *