Autor
Kategorie:
Různé

Kam na školní výlet, poradí projekt z jihu Čech

Kam na výlet poradí školám projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu a Regionálního sdružení Šumava. Díky tomuto projektu vznikl průvodce s mapou, pracovní listy a DVD s tipy nejen na školní výlet po Jihočeském kraji, ale i Dolním a Horním Rakousku. Průvodce s mapou, ale také pracovní listy a DVD...

Kam na výlet poradí školám projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu a Regionálního sdružení Šumava. Díky tomuto projektu vznikl průvodce s mapou, pracovní listy a DVD s tipy nejen na školní výlet po Jihočeském kraji, ale i Dolním a Horním Rakousku. Průvodce s mapou, ale také pracovní listy a DVD byly rozeslány do středních a základních škol v Jihočeském kraji a v krajích sousedních. Kromě turistického průvodce s mapou doplňuje soubor materiálu také DVD, které představuje jednotlivé cíle vytipovaných výletních míst. Set doplňuje celkem 60 didaktických listů, po dvaceti pro první a druhý stupeň základních škol a pro střední školy. Je v nich uveden nejen zajímavý výklad o navštíveném místě, ale také sada otázek a úkolů, které zejména školákům a studentům pomohou se zapamatováním důležitých údajů a zajímavostí.

Projekt byl financován z Programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013 a z prostředků Jihočeského kraje. Spolupracoval na něm také odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje, Národní památkový ústav a rakouští partneři.

Více informací o projektu je na: www.jiznicechy.cz/skolnivylety a www.skolni-vylety.isumava.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *