Autor
Kategorie:
Různé

Kdo letos triumfoval v soutěži Cesty městy?

Celkem 41 projektů letos radnice přihlásily do soutěže Cesty městy 2014. Slavnostní vyhlášení výsledků už 13. ročníku soutěže se v září konalo v Semilech. Nejen oceněné, ale také další soutěžní projekty mohou pro ostatní města a obce sloužit jako pozitivní příklad zklidňování dopravy.

Pořadatelem soutěže je Nadace Partnerství. Jak v Semilech připomněl její ředitel Miroslav Kundrata, během trvání soutěže nastal v Česku příklon ke koncepci udržitelné dopravy. »Tento trend se v našich městech a obcích pozitivně odráží jak na jejich dopravních prioritách, tak na vzhledu jednotlivých stavebních projektů. A první města již zpracovávají i své plány mobility. Názor, že řidiči, chodci i cyklisté mají v městech dostat stejný prostor, konečně u nás pomalu přestává být názorem menšinovým,« dodal Miroslav Kundrata.

Ceremoniál vyhlášení výsledků soutěže se v Semilech uskutečnil v rámci odborné konference Městská mobilita: Trendy a financování.

Výsledky soutěže Cesty městy 2014

Ceny pro vítěze tří základních kategorií:

Cena Nadace Partnerství, kategorie Bodová řešení: město Čelákovice za projekt Lávka pro pěší a cyklisty přes Labe;

Ceny Nadace Partnerství, kategorie Liniová řešení: město Tábor za projekt Revitalizace Tismenického údolí – II. etapa;

Cena Nadace Partnerství, kategorie Plošná řešení: město Nový Bydžov za projekt Přestupní terminál.

Hlavní ceny partnerů soutěže:

Zvláštní cena hlavního mediálního partnera – časopisu Moderní obec: město Nový Bydžov za projekt Přestupní terminál v Novém Bydžově;

Zvláštní cena generálního partnera soutěže – společnosti ŠKODA AUTO: město Veselí nad Moravou za projekt Stezka pro chodce a cyklisty Tyršova ulice – železniční přejezd Zarazice.

Čestné uznání hodnotící komise:

Za nadstandardní přístup k informování veřejnosti v rámci projektu Plošné zklidnění dopravy v Praze 8 – Karlíně komise udělila čestné uznání hlavnímu městu Praha.

(Projekt Přestupní terminál v Novém Bydžově, za nějž město obdrželo Zvláštní cenu časopisu Moderní obec, představujeme na str. 43.)

Od Dominiky Bilové Zvláštní cenu ŠKODY AUTO a šek převzala pro své město Andrea Jarošová z MěÚ Veselí nad Moravou.

Po ukončení konference se její účastníci mohli projet městem Semily na koloběžkách. Průvodkyní jim byla místostarostka Lena Mlejnková (na snímku druhá zprava).

FOTO: ONDŘEJ LUKÁŠ/NADACE PARTNERSTVÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *