Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Koncem dubna si nenechte ujít návštěvu Brna

Letošní novinkou v konceptu pořádání odborných veletrhů URBIS INVEST a URBIS TECHNOLOGIE je, že se tentokrát společně s těmito veletrhy poprvé bude konat také Mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO.

Trojlístek těchto odborných veletrhů tak ve dnech 24. až 27. dubna představí ucelenou nabídku novinek a trendů v oborech komunálních a environmentálních technologií a služeb, regionálních inovačních strategií a rozvojových plánů jednotlivých regionů v kontextu aktuálních potřeb veřejné sféry. Jak upozorňuje jejich ředitel Ing. Radim Tichý, souběžně se na brněnském výstavišti uskuteční i Stavební veletrhy Brno, které rozšíří prezentovanou problematiku o stále aktuální aspekty stavebnictví a technického zařízení budov.


Jaká zajímavá témata budou řešena v doprovodném programu veletrhů? Budete se věnovat například odpadovému hospodářství?

Nabídku vystavovatelů již tradičně doplňuje odborný doprovodný program, a to pod záštitou a ve spolupráci s odbornými asociacemi a svazy. Tematicky se budeme například zabývat problematikou ochrany životního prostředí, úsporami energií v obcích či inovacemi a technologiemi v rozvoji regionů. Samostatnou kapitolu pak tvoří druhotné suroviny, jimž se věnuje konference, kterou pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu. Nesmíme opomenout ani aktuální problematiku hospodaření se srážkovými vodami, kterou bude ve svém doprovodném programu řešit Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků. Součástí doprovodného programu se stanou i světově unikátní praktické ukázky protipovodňových opatření v bazénu před pavilonem Z. Celá expozice tvoří jedinečný celek, který není k vidění nikde jinde na světě.

Svaz měst a obcí (SMO) při této příležitosti v minulosti vždy pořádal Kongres starostů a primátorů. Pokračujete i letos v této tradici?

Jsem rád, že spolupráce se Svazem měst a obcí nejen trvá, ale především se rozvíjí. Letos se 26. 4. uskuteční již 19. kongres starostů a primátorů. Mezi novinky v doprovodném programu veletrhu se rovněž zařadí odborná konference k energetickým úsporám v obcích. Organizátorem této konference bude také SMO.

A co aktuální problematika rekonstrukcí historických památek?

Tomuto tématu se letos věnujeme opravdu hodně a zaměří se na ně i zahajovací konference Obnova památek a historických církevních staveb. Stane se tak hned z několika úhlů pohledu. V teoretické rovině se bude řešit především právní problematika, možnosti financování, nebo správa církevního majetku. V praktické části pak půjde o stavebně technickou problematiku a samotnou realizaci rekonstrukce památek. Součástí konference bude také výstava povedených, nebo i těch méně zdařilých rekonstrukcí.

 

Užitečné odkazy

Průběžně aktualizované informace o veletrzích URBIS INVEST, URBIS TECHNOLOGIE a ENVIBRNO naleznete na www.bvv.cz/urbis-invest-2012, www.bvv.cz/urbis-technologie-2012 a www.bvv.cz/envibrno.

 

Radim Tichý: V rámci veletrhu URBIS INVEST se 26. dubna uskuteční také 19. kongres starostů a primátorů.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *