Národní stálá konference řeší územní dimenzi fondů EU

Hlavním cílem jednání Národní stálé konference, které v pátek 27. března hostí Slovanský dům Praze, je diskuse nad aktuálním nastavením řízení a realizace územní dimenze evropských fondů, které má Česká republika možnost využít v novém programovacím období.

V pořadí už druhého společného setkání v rámci Národní stálé konference se účastní jak představitelé jednotlivých resortů, tak i jejich územní partneři. „Účastníci dnešního setkání budou diskutovat nad aktuálními tématy v oblasti řízení a realizace územní dimenze. Hlavním tématem bude příprava nastavení integrovaných nástrojů a Regionálních akčních plánů a doporučení dalšího postupu při jejich uplatnění v naší zemi,“ uvedla k setkání ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Cílem systému stálých konferencí, který je novým nástrojem regionální politiky České republiky, je zjištění potřeb regionů, měst, obcí a jejich partnerů. Ty by se pak měly promítnout do možností jednotlivých operačních programů.

V rámci druhého jednání Národní stálé konference jsou naplánována zasedání Komory pro integrované územní investice a integrované plány rozvoje území, Komory pro komunitně vedený místní rozvoj a Komory regionální. Ty podle Ministerstva pro místní rozvoj představují novou pracovní platformu určenou ke sjednocení pohledů územních partnerů a jednotlivých rezortů na otevřené otázky spojené se zacílením evropských, případně národních zdrojů tam, kde jsou nejvíce potřeba a kde budou pro danou oblast přinášet největší efekty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *