SMO: Jednotné povolovací řízení usnadní lákání investorů

Na krajském setkání Svazu měst a obcí ČR, které se uskutečnilo ve středu 25. března v Otrokovicích, zazněl požadavek urychlení prací na jednotném povolovacím řízení. O této věci svaz jedná s příslušnými ministerstvy a zákonodárci.

Příliš zdlouhavý proces povolovacích řízení brzdí podle Svazu měst a obcí ČR (SMO) naplňování průmyslových zón novými investory, kteří přinášejí nová pracovní místa a přispívají k rozvoji krajů. „Za dobu, co v České republice trvají povolovací řízení, se například v Polsku či Maďarsku postaví nové továrny,“ řekl předseda SMO Dan Jiránek, podle kterého bude svaz  usilovat o zrychlení prací na jednotném povolovacím řízení.

Ve Zlínském kraji, kde se zatím poslední krajské setkání členů SMO konalo, se nachází jedna ze strategických průmyslových zón České republiky Holešov. Ta je plně připravená pro investory. „Jsem rád, že se krajské setkání představitelů samospráv Zlínského kraje uskutečnilo u nás v Otrokovicích. Máme tu největší firmu kraje i další zajímavé investory. Vnímáme jejich důležitost, kromě zaměstnanosti přispívají k rozvoji města i řadou dalších aktivit,“ řekl starosta Otrokovic Jaroslav Budek , podle kterého může být fungování průmyslové zóny Holešov pro mnohé starosty v kraji inspirací.

Krajské setkání ve Zlínském kraji bylo dvanácté z celkem třináctidílné série letošního roku. Dosud se všech akcí, které se postupně konaly v celé České republice, zúčastnilo na tisíc starostek a starostů. V Otrokovicích ale – stejně jako předchozích krajských setkání – nechyběli ani zástupci Parlamentu ČR. „Vítám, že na krajském setkání ve Zlínském kraji byli také poslanci. I z toho je vidět, že města a obce berou jako partnery a vzájemná komunikace se může pozitivně odrazit v legislativním procesu. Zákonodárci dnes slyší na podněty samospráv, díky tomu se například svazu nedávno podařilo zvýšit odměny zastupitelů. A věřím, že to není jediná vlaštovka,“ řekl místopředseda SMO a starosta Kyjova František Lukl.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *