Soutěž Šedivé či zelené v Krnově na Bruntálsku má za sebou dvacátý ročník

Už podvacáté se do ulic Krnova vydala porota, aby zhodnotila zahrady a okna i balkony bytů, které jejich majitelé přihlásili do soutěže Šedivé či zelené, zaměřené na úpravu zahrad u rodinných domů a rozkvetlá okna a balkony. Kromě záplav květů, oáz zeleně a malebných zákoutí porotci viděli snahu soutěžících přispět svým dílem ke zkrášlení nejen osobního prostoru, ale i města.

„Letošní ročník soutěže měl své pravidelné účastníky i nováčky a bylo na první pohled vidět, že se svým zahradám a květinám v truhlících věnují s láskou a nadšením. Naše rozhodování proto opět nebylo vůbec jednoduché,“ uvedla Petra Mužíková z radničního odboru životního prostředí.

Z kategorie Rozkvetlé okno, balkon vyhrála okna s truhlíky osázenými Irenou Koutnou, které mohou kolemjdoucí vidět na bytovém domě Mánesova 5. „U vítězky jsme ocenili nejen to, že má květiny na všech oknech bytu, ale také jejich barevnou kombinaci,“ zdůvodnila své rozhodnutí porota. V kategorii Rodinný dům porota ohodnotila snahu udělat něco navíc. „Po dlouhém rozhodování nakonec zvítězila Dagmar Skopalová ze Zeyerovy ulice, a to z důvodu, že se snaží na velmi omezeném prostoru zkrášlit i veřejný prostor v ulici před domem malou předzahrádkou,“ řekla Petra Mužíková.

Do poslední kategorie Příroda na nečekaných místech ve městě fotografové zasílali snímky zajímavých jevů, které dokazují, že příroda se navzdory člověku snaží sama infiltrovat do města a objevuje se i tam, kde by to nikdo nečekal. Ze tří účastníků splnili zadání pouze dva, z toho vítěz – Karel Oubělický, splnil téma na sto procent.

„Letos jsme udělili také zvláštní cenu. Získala ji Jaroslava Kocourková ze zahrádkářské osady Riviéra za nápad osázení starého jízdního kola, které našla pohozené v příkopě u Guntramovic. To, jak dokázala najít využití pro nepotřebnou věc a ze starého udělat nové, je velmi inspirující,“ konstatoval další člen poroty, místostarosta Michal Brunclík.

Soutěžící, kteří se umístili na hodnocených místech, získají finanční odměnu od pěti set do dvou tisíc korun, jež jim bude předána formou proplacení dokladů o nákupu rostlinného materiálu, zahradnických potřeb, fotografického materiálu a podobně.

Výsledky soutěže:

Šedivé či zelené 2017 – Rozkvetlé okno, balkón: 1. Irena Koutná (Mánesova 5), 2. Vladislav Hnízda (Jesenická 10), 3. Soňa Bartošíková (Družstevní 11). Rodinný dům: 1. Dagmar Skopalová (Zeyerova 3), 2. Tomáš a Alena Hrouzovi (Výletní 933/9), 3. manželé Kurejovi (Poštovní 184/2). Zvláštní cena poroty:  Jaroslava Kocourková (zahrádkářská osada Riviéra, Vysoký břeh). Příroda na nečekaných místech ve městě: 1. Karel Oubělický, 2. Stanislav Bačovský.*

/zr/

K foto:

Kromě záplav květů, oáz zeleně a malebných zákoutí porotci viděli snahu soutěžících přispět svým dílem ke zkrášlení nejen osobního prostoru, ale i města

Foto: https://www.facebook.com/mestokrnov/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *