V soutěži Vesnice roku může hlasovat i veřejnost

Letošní ročník soutěže Vesnice roku, jejímž hlavním vyhlašovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, se blíží do finále. Začalo i internetové hlasování v kategorii Cena veřejnosti, přičemž každý hlasující může svého favorita vybrat z vítězů krajských kol soutěže.

Takto lze hlasovat na: http://www.vesniceroku.cz/o-soutezi/isoutez, a to až do 15. září 2017. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

„Vesnice nemusí být nejhezčí jenom svým vzhledem, ale také tím, že vytváří spolu se svým územím a lidmi nejhezčí místo pro bydlení,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Cílem soutěže Vesnice roku je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost programů obnovy jednotlivých vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova, ale také vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.*

/zr/

Ilustrační foto: archiv soutěže Vesnice roku

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *