Autor
Kategorie:
Různé

Vzděláváním proti kyberšikaně

Unikátní celorepublikový projekt »Kraje pro bezpečný internet« (KPBI) chce naučit čelit rostoucím hrozbám kybernetických útoků. Kyberšikana je přitom stále častější i na základních a středních školách, ředitelé škol a učitelé často něvědí, co s tím. Projekt KPBI přichází se sadou e-learningových...

Unikátní celorepublikový projekt »Kraje pro bezpečný internet« (KPBI) chce naučit čelit rostoucím hrozbám kybernetických útoků. Kyberšikana je přitom stále častější i na základních a středních školách, ředitelé škol a učitelé často něvědí, co s tím.

Projekt KPBI přichází se sadou e-learningových kurzů. které provádí základními tématy on-line bezpečnosti a nabízí mnoho praktických rad, jak se chovat v on-line světě bezpečně. Témata kurzů se zabývají kyberšikanou, bezpečným užíváním chytrých telefonů a tabletů, úskalími ochrany autorských práv ve světě on-line, ochranou osobních údajů a mnoha dalšími oblastmi, které jsou pro bezpečné užívání internetu klíčové.

E-learningové kurzy pro cílové skupiny děti a mládež, rodiče a veřejnost byly spuštěny u příležitosti zahájení nového školního roku 1. září 2014. Kurzy pro cílové skupiny Policie ČR a sociálních pracovníků budou slavnostně spuštěny 1. října 2014.

Žáci základních a středních škol zapojení do projektu si mohou zasoutěžit v on-line kvízu a vyhrát některou z hodnotných cen, věnovaných společností Microsoft. Soutěž probíhá do 31. října 2014. Pro všechny ostatní je kvíz přístupný bez nároku na zapojení do soutěže.

»Podle našeho průzkumu nechají rodiče své děti bez dozoru u počítače už v osmi letech, o dva roky později je bez dohledu pustí k internetu. Je důležité, aby rodiče znali a uměli dětem vysvětlit zásady bezpečného chování v digitálním světě – podobně jako je učí pravidla silničního provozu,« řekl Ing. Václav Koudele, člen koordinačního výboru projektu KPBI a manažer společnosti Microsoft. E-learningové kurzy a soutěžní kvíz jsou přístupné z webových stránek www.kpbi.cz a www.ecrime.cz.

Pouze 1 % lidí

si myslí, že se o možnostech ochrany dat a soukromí na internetu naučí ve škole

… a pouze 33% lidí má na sociálních sítích nastavenu ochranu soukromí.

ZDROJ: MICROSOFT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *