Autor
Kategorie:
Různé

Vzniká nová tradice: Setkání MEVY a Mevatecu s klienty

Navzdory studenému a deštivému počasí ve čtvrtek 12. dubna více než sto osmdesát hostů využilo příležitosti prohlédnout si novinky v sortimentu roudnické MEVY a její dceřiné společnosti Mevatec. Setkání s klienty, které by vedení obou firem v budoucnu rádo pořádalo pravidelně, se zúčastnily desítky...

Navzdory studenému a deštivému počasí ve čtvrtek 12. dubna více než sto osmdesát hostů využilo příležitosti prohlédnout si novinky v sortimentu roudnické MEVY a její dceřiné společnosti Mevatec. Setkání s klienty, které by vedení obou firem v budoucnu rádo pořádalo pravidelně, se zúčastnily desítky starostů měst a obcí a spolu s nimi zástupci technických služeb, architekti a urbanisté.

»Byla to první akce svého druhu, jejímž cílem bylo představit i samotnou MEVU a Mevatec, hlavně však klientům ukázat novinky v naší nabídce, v čele s městským mobiliářem,« přiblížil ideu setkání s klienty ředitel pro strategii a rozvoj MEVY Michal Lapihuska.


»Cílem bylo prezentovat se jako podnik, který nabízí klientům řešení „na klíč“. To znamená, že u nás například co se městského mobiliáře týče seženou veškeré myslitelné vybavení, počínaje odpadkovými koši, přes stojany na kola a lavičky až po autobusové zastávky,« dodal ředitel Mevatecu Radim Fröhlich.

MOBILIÁŘ, NÁDOBY NA TŘÍDĚNÍ ODPADU – I PODZEMNÍ KONTEJNERY

V areálu firem na Bezděkově vzniklo celkem šest stanovišť, na kterých byly vedle už zmiňovaného městského mobiliáře k vidění například i novinky v sortimentu nádob na třídění odpadu v kancelářích, úřadech a ve školách nebo pro třídění bioodpadu. Velkému zájmu se těšila už úvodní prezentace podzemních kontejnerů, které dnes MEVA vyrábí a nabízí hned ve třech typech provedení. Hosté ocenili zvlášť praktickou ukázku jejich vyprazdňování, kterou obstaral přistavený vůz technických služeb.

Nemalý zájem byl i o expozici už zmiňovaného městského mobiliáře, který roudnické firmy nabízejí ve dvou variantách. »Jednak jsou to lavičky a koše ze solidního betonu, které řeší problém s vandalismem. Vedle nich však městům nabízíme i mobiliář s nanejvýš elegantním designem,« specifikoval produktové řady Radim Fröhlich. Mezi těmi, kdo se živě zajímali o expozici městského mobiliáře, byl také místostarosta Roudnice nad Labem Michal Cihla. »Ve městě dnes mj. uvažujeme o postupné revitalizaci parků,« uvedl. »Právě pracujeme na analýze této problematiky společně s odborem životního prostředí.«

BIOODPAD VSTUPUJE NA SCÉNU

Se zájmem se rovněž setkala expozice nádob pro třídění bioodpadu. A nebylo divu, podle chystaného zákona o odpadech totiž obcím od 1. ledna 2014 vznikne povinnost třídit právě i bioodpady. Klienti se v MEVĚ dozvěděli mj. to, co vše je bioodpad, jak vypadají nejen kontejnery, ale i sběrná místa, nebo jak se s bioodpadem dál nakládá – a že jej lze využít také pro výrobu elektrické energie a tepla v bioplynové stanici.

Akciová společnost MEVA je jedním z nejstarších českých strojírenských podniků. Vyrábí už od roku 1898 a za tu dobu si vybudovala doslova světové renomé, ať už svými petrolejovými lampami, vařiči či pestrou škálou nádob na odpad. Vedení společnosti usiluje o to, aby se MEVA stala značkou, která se bude výrazně podílet na zlepšování kvality životního prostředí nejen v České republice, nýbrž v celé Evropě. Důležitým prostředkem k dosažení tohoto cíle je snaha zvyšovat objem exportu, který už dnes tvoří více než 70 % veškeré produkce.

Deštivá, ale velmi úspěšná akce. Tak lze označit dubnové setkání společností MEVA a Mevatec s jejich klienty.

FOTO: ARCHIV MEVA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *