Za Květou Halanovou

Svaz měst a obcí ČR dnes s hlubokým zármutkem oznámil, že v neděli 30. července zemřela členka jeho předsednictva, starostka města Jílové u Prahy Květa Halanová.

Květa Halanová působila v komunální politice od roku 1998. Vždy hájila zájmy samospráv a v rámci Svazu měst a obcí ČR byla aktivní v jeho českých i v různých evropských strukturách (školská komise, kulturní komise, Výbor regionů anebo Výbor pro rovné příležitosti CEMR). Charakterizovalo ji její nadšení, pracovitost, nadhled a pochopení. „Patřila mezi výjimečné představitele samospráv,“ stojí v dnes zveřejněné zprávě SMO ČR.

Své nemoci statečně vzdorovala – ještě před pár měsíci mně popisovala, jak se pere s tou „svou onkologickou mrchou“, ale zároveň mně přitom stačila zevrubně a fundovaně vysvětlit i svůj náhled na poostavení a roli „trojkových obcí“. Loni v dubnu v rozhovoru pro Moderní obec  ve svých odpovědích zase podrobně ozřejmila své představy o fungování regionálního školství a rovněž své záměry, jak se starosty okolních obcí řešit fungování jílovského školského obvodu.

Velmi jsem si Vás vážil, vážená paní starostko, milá Květo. Děkuji Vám.

Poslední rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 3. srpna 2017 v 17 hodin v Husově sboru v Jílovém u Prahy.*

 

Ivan Ryšavý,

šéfredaktor Moderní obce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *