Oddělení výchovy, vzdělávání a osvěty Českého ekologického ústavu (ČEÚ) připravuje přehledy, které mohou napomoci aktivitám v oblasti zlepšování životního prostředí v ČR. Nyní je nabízena aktuální verze Přehledu alternativních zdrojů financování aktivit v ochraně životního prostředí se zaměřením na...
Oddělení výchovy, vzdělávání a osvěty Českého ekologického ústavu (ČEÚ) připravuje přehledy, které mohou napomoci aktivitám v oblasti zlepšování životního prostředí v ČR. Nyní je nabízena aktuální verze Přehledu alternativních zdrojů financování aktivit v ochraně životního prostředí se zaměřením na ekologickou výchovu, vzdělávání a osvětu (dále jen EVVO).
Přehled alternativních zdrojů financování obsahuje název programu, poskytovatele, předmět podpory, komu je podpora určena, podmínky přidělení prostředků, kontaktní osoby a zdroj, odkud byla informace získána. V přehledu jsme se snažili o shrnutí dostupných informací, ale nečiníme si nárok na to, že jsou zde uvedeny všechny alternativní zdroje financování. Přehled je k dispozici na webové stránce (přehledy), případně na vyžádání v tištěné podobě na adrese Českého ekologického ústavu, oddělení výchovy, vzdělávání a osvěty v Praze (www.ceu.cz/edu).
Upozorňujeme, že oddělení výchovy, vzdělání a osvěty ČEÚ pouze vypracovává nabízený přehled, ale nezprostředkovává další kontakty. V případě zájmu o některý podpůrný program, je nutno se obrátit přímo na příslušnou nadaci, fond či instituci a tam konzultovat své záměry.
Oddělení výchovy, vzdělávání a osvěty ČEÚ také připravuje Zpravodaj "Místní Agenda 21 v České republice", který přináší informace o uplatňování principů udržitelného rozvoje na mezinárodní úrovni, v zahraničí a v ČR. Je určen především veřejné správě, ale jeho uživateli jsou také střední a vysoké školy, nevládní organizace, podnikatelské subjekty i jednotliví zájemci z řad odborné a široké veřejnosti.
Dále nabízíme možnosti využívání Informačního systému EVVO, který usnadní vyhledávání kontaktů na odborníky, organizace nebo instituce pracující v oblasti EVVO, získání přehledu dostupných materiálů, konaných akcí a dalších podrobností. Pracovníci oddělení poskytují k daným oblastem informace a konzultace, pořádají semináře a vypracovávají metodické materiály k udržitelnému rozvoji a uplatňování Místní agendy 21, které je možno získat přímo v oddělení.
Širokou nabídku všech aktivit Českého ekologického ústavu si lze prohlédnout na webové stránce.
JAROSLAV BAJER,
oddělení výchovy, vzdělávání a osvěty
Českého ekologického ústavu