Valašské Meziříčí Už čtrnáctou naučnou stezku vybudovali ochránci přírody z Valašského Meziříčí. Prochází upraveným a přístupným terénem na okraji města, okolo jezírka a po bývalém vojenském cvičišti. Měří pouze 800 metrů a je bezbariérová. Její výstavba přišla na téměř 150 tisíc Kč. Přispělo na ni...
Valašské Meziříčí
Už čtrnáctou naučnou stezku vybudovali ochránci přírody z Valašského Meziříčí. Prochází upraveným a přístupným terénem na okraji města, okolo jezírka a po bývalém vojenském cvičišti. Měří pouze 800 metrů a je bezbariérová. Její výstavba přišla na téměř 150 tisíc Kč. Přispělo na ni Ministerstvo životního prostředí, město Valašské Meziříčí, Nadace Jana Pivečky i místní firma Cabot Corporation. Jak uvedl Milan Orálek, jednatel společnosti Ochránci přírody z Valašského Meziříčí, financování stezek bývá největším problémem. "Projekt bezbariérové stezky se podařilo uskutečnit hlavně díky městu a zdejším soukromým podnikatelům. Sponzoři přispívají nejen na výstavbu stezek, ale i na jejich údržbu." Nyní budují místní ekologové s podporou státního podniku Lesy ČR naučnou stezku poblíž města. Na její výstavbu přispívají i některé okolní obce a zahanbit se tentokrát nedali ani místní podnikatelé.
A na co je třeba dbát při přípravě projektu? "Především je nutno dobře znát terén, kudy má stezka procházet. Musí mít nějakou nosnou myšlenku, ukázat přírodní zvláštnosti, zajímavosti, seznámit návštěvníky s chráněnou krajinou, nebo mít vztah k významné osobnosti, která v tom určitém místě působila," dodal Milan Orálek.
/es/