BrnoRoman Onderka (ČSSD, 41 let)Absolvent střední a manažerské školy v Ostravě. Po základní vojenské službě byl zaměstnán v podniku ADAST Adamov jako mechanik, pak přešel na práci vozmistra u Českých drah v Brně. Je územním tajemníkem Odborového sdružení železničářů pro kraje Jihomoravský a...
Brno
Roman Onderka (ČSSD, 41 let)
Absolvent střední a manažerské školy v Ostravě. Po základní vojenské službě byl zaměstnán v podniku ADAST Adamov jako mechanik, pak přešel na práci vozmistra u Českých drah v Brně. Je územním tajemníkem Odborového sdružení železničářů pro kraje Jihomoravský a Vysočina.
Od roku 2002 působí jako zastupitel města Brna a v Městské části Brno-Starý Lískovec. V minulém volebním období byl členem investiční komise a komise dopravy a v Zastupitelstvu města Brna předsedal Klubu zastupitelů za ČSSD. Je členem předsednictva ČSSD a předsedou brněnské sociální demokracie.
Je podruhé ženatý, z prvního manželství má dospělého syna, nyní žije s manželkou a dvouletým synem ve Starém Lískovci.
Krédo: Společným motivem naší práce je občan, který musí vždy stát na prvním místě.
České Budějovice
Mgr. Juraj Thoma (ODS, 37 let)
Na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze vystudoval obor archeologie. Pracoval jako odborný pracovník - archeolog Památkového ústavu v Českých Budějovicích a později v Jihočeském muzeu, přičemž mj. uskutečnil i řadu záchranných a zjišťovacích archeologických výzkumů v centru jihočeské metropole. Je autorem či spoluautorem několika výstav (například Želivský poklad, Svobodní zednáři v Čechách, na Moravě a ve Slezsku), publikoval i řadu odborných statí.
Členem ODS je od roku 1993, od roku 1998 je zastupitelem města České Budějovice a v listopadu 2002 byl zvolen prvním náměstkem primátora.
Je ženatý, manželka Zuzana pracuje jako archeoložka v Jihočeském muzeu.
Krédo: Budu se držet pěti "P": Pořádek a bezpečí. Průjezdné město. Příjemné bydlení. Prvotřídní péče a vzdělání. Prosperita.
Děčín
Ing. Vladislav Raška (ODS, 45 let)
Po absolvování studia na Vysoké škole ekonomické v Praze pracoval v podniku zahraničního obchodu Ligna a v Tuzexu. Řadu let byl zástupcem přednosty Okresního úřadu Děčín a poté ve Fondu národního majetku vedl regionální pracoviště Děčín pro severní Čechy. Byl i prvním místopředsedou FNM.
Má zkušenosti z práce v představenstvech řady firem (například Paramo, ČSA, Mero, Chemopharma aj.), v současnosti je místo-předsedou dozorčích rad Severočeské energetiky, a. s., a Severočeské vodárenské společnosti, a. s.
Je ženatý a má tři děti. K jeho zálibám patří mj. sport (basketbal, tenis, squash či plavání) a cestování (hory - lyžování, moře).
Krédo: Volební výsledek je zavazující a vyžaduje velkou pokoru především kvůli těm, kteří nám dali důvěru. Rád bych proto dostál všemu, k čemu jsem se zavázal.
Frýdek-Místek
Ing. Eva Richtrová (ČSSD, 58 let)
Je ostravskou rodačkou, kde úspěšně maturovala na střední škole (obor programování a obsluha počítacích strojů) a absolvovala Vysokou školu báňskou (obor hutnictví). Po ukončení studií se odstěhovala do Frýdku-Místku, kde žije dodnes.
Tam krátce pracovala ve Výzkumném ústavu hutnictví železa jako výzkumný pracovník, pak - až do nástupu do uvolněné funkce na radnici na podzim 1998 - vyučovala odborné maturitní předměty na místní střední průmyslové škole. Absolvovala také doplňkové pedagogické studium na Palackého univerzitě v Olomouci.
Od roku 1990 je nepřetržitě členkou zastupitelstva města, od roku 2002 stojí v jeho čele nejprve jako starostka, od 1. 7. 2006 jako primátorka.
Má tři dospělé děti a již pět vnoučat.
Krédo: Aby naše město bylo městem, kde stojí za to žít!
Havířov
Na nového primátora se ještě čeká
Právě v těchto dnech by se nové zastupitelstvo města mělo dohodnout na osobě nového primátora. Jak známo, v Havířově se po rozhodnutí ostravského krajského soudu musely komunální volby zopakovat, neboť na kandidátce ČSSD se v říjnu objevilo i jméno krátce před tím zavražděného náměstka primátorky Martina Balšána.
Ale zatímco v říjnu v Havířově zvítězila ODS před KSČM, 16. 12. v opakovaných volbách komunisté odsunuli občanské demokraty až na druhé místo. Třetí strana v pořadí - ČSSD, však i po tomto výsledku nárokovala křeslo primátora pro sebe. Podle lídra místní ČSSD Františka Chobota přitom v úvahu přicházela spolupráce strany jak s ODS, tak s KSČM. Dosavadní primátorka PaedDr. Milada Halíková (nestraník, zvolená na kandidátce KSČM) však měla za to, že výsledek opakovaných voleb KSČM posílil a tato strana by se měla o post primátora také ucházet.
Hradec Králové
Ing. Otakar Divíšek (ODS, 53 let)
Narodil se v Hradci Králové a od narození žije v Plošticích nad Labem. Po maturitě na Střední zemědělské škole v Hořicích v Podkrkonoší pokračoval ve studiu na Vysoké škole zemědělské v Brně, kde promoval v roce 1977. Pracoval jako zootechnik v ZD Předměřice nad Labem, v roce 1991 byl jmenován ředitelem odboru Ministerstva zemědělství v Hradci Králové.
V letech 1998 až 2002 byl členem Rady města Hradec Králové, do října 2004 pak byl náměstkem primátora, poté byl zvolen primátorem. Mj. nadále působí jako starosta Janákova východočeského sboru selských jízd v Nechanicích a je členem královéhradeckého Rotary klubu.
Je ženatý a má dva syny, manželka Vladimíra učí na obchodní akademii.
Krédo: Chovej se tak, aby tvým dětem nikdo nemohl jednou říci, že jejich otec byl gauner.
Chomutov
Ing. Mgr. Ivana Řápková (ODS, 40 let)
Vysokoškolské vzdělání získala na Vysoké škole ekonomické v Praze a Právnické fakultě Západočeské univerzity.
Po studiích nejprve vykonávala profesi ekonoma v soukromých firmách a potom začala sama soukromě podnikat v oblasti účetního a ekonomického poradenství. Po získání odborného vzdělání svoji podnikatelskou činnost rozšířila na výkon správce konkursní podstaty.
V roce 1998 kandidovala do místní samo-správy a byla zvolena členkou Rady města Chomutova. V komunální politice působila také v dalším volebním období, kdy se v roce 2002 stala starostkou města. Od loňského 1. července, kdy byl Chomutov prohlášen statutárním městem, je jeho primátorkou. Tento svůj post obhájila v loňských komunálních volbách.
Má dvě dcery: sedmiletou Kristýnu a osmnáctiletou Michaelu.
Krédo: Práce, vzdělání, odpočinek, bezpečí - jsou to jen čtyři slova, ale nejméně čtyři roky tvrdé práce pro Chomutov a jeho občany.
Jihlava
Ing. Jaroslav Vymazal (ODS, 51 let)
Narodil se ve Slavkově u Brna, avšak v Jihlavě žije už déle než dvacet let. Je absolventem brněnského Vysokého učení technického (VUT) - oboru silnoproud a pedagogika.
Od loňského ledna je předsedou místního sdružení ODS v Jihlavě, členem strany je od roku 2003. V komunálních volbách v říjnu 2006 byl do zastupitelstva města zvolen poprvé.
Je rozvedený, má dvě dospělé dcery. Jeho největším koníčkem je cyklistika.
Krédo: Jihlava jako mladé krajské město se musí rozvíjet všemi směry a naše město má skutečně chuť a sílu se zlepšovat. Mojí snahou je vyhnout se na této cestě zbytečným překážkám - a ty nevyhnutelné rychle překonat.
Za zásadní považuji v Jihlavě dopravu ve všech ohledech. Naším cílem je do města získat instituce, které by měly být jeho samozřejmou součástí. Mám na mysli především krajský soud a krajské policejní ředitelství. Protože jde o cíle, které zapojují řadu institucí, mým předsevzetím je také co nejlépe komunikovat.
Karlovy Vary
JUDr. Veronika Vlková (ODS, 32 let)
Základní školu i gymnázium absolvovala v Karlových Varech, poté úspěšně ukončila vysokoškolská studia na Právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze.
Nejprve působila jako pracovnice právního oddělení Grandhotelu Pupp Karlovy Vary, a. s., pak jako právní referent a od roku 1997 jako advokátní koncipient Advokátní kanceláře Sodomka - Souček - Jindra - Mokrý a partneři v Praze, pobočka Karlovy Vary.
Je vdaná a má pětiletou dceru.
Krédo: Mezi mé hlavní cíle patří přilákat do Karlových Varů další klientelu - především domácí. Nechci se stále setkávat s názorem, že naše město je zaměřené jen na bohaté cizince. Musíme do Karlových Varů dostat více českých návštěvníků a v tomto směru chci začít pracovat i na propagaci města.
Směrem dovnitř úřadu bych ráda nastavila stabilní a efektivní prostředí, v němž se úředníkům bude dobře pracovat tak, aby byli spokojeni všichni, kdo na magistrát přijdou vyřizovat si své záležitosti.
Karviná
Tomáš Hanzel (ČSSD, 31 let)
Pochází přímo z Karviné, avšak střední školu vystudoval v Ostravě.
Do roku 1996 pracoval ve firmě Jakl Karviná jako elektrotechnik. V témže roce se stal obchodním ředitelem soukromé společnosti.
Po komunálních volbách v roce 2002 byl za Českou stranu sociálně demokratickou zastupitelstvem města zvolen náměstkem primátora a tato strana jej jako svého volebního lídra ve městě po minulých komunálních volbách v říjnu 2006 nominovala na post primátora. Po vzniku koalice ČSSD, ODS a Sdružení Naše Karvinsko byl Tomáš Hanzel do této funkce zvolen.
Mezi jeho zájmy patří četba, jízda na kole, tenis, turistika a spining. V posledních letech však zcela propadl sjezdovému lyžování, které je v současné době jeho nejoblíbenějším sportem.
Je svobodný.
Krédo: Udělám vše pro to, aby se Karviná stala novým, moderním městem, které by nabídlo nové životní příležitosti zejména mladé generaci.
Kladno
Ing. Dan Jiránek (ODS, 43 let)
Staronový primátor Kladna se narodil v Mladé Boleslavi. V roce 1985 ukončil studia na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava a v roce 2000 absolvoval dvouletý postgraduální kurs v oboru veřejná správa a regionální rozvoj.
V letech 1985 až 1986 pracoval jako samostatný výzkumný pracovník v POLDI Kladno (v aplikovaném podnikovém výzkumu), potom až do roku 1996 na Městském úřadě Kladno jako kontrolor města a městského úřadu.
Od roku 1998 zastával uvolněnou funkci náměstka starosty a později primátora statutárního města Kladna. V čele města tak stojí nepřetržitě od 24. května 2004. Za jeho působení ve vedení města Kladno mj. získalo ocenění Evropské unie "Město v souladu s požadavky EU", a to v letech 2000 a 2001.
S manželkou Ivanou má tři děti: Anetu, které je 14 let, a osmiletá dvojčata Lucii a Dana.
Krédo: Nečiň druhým to, co nechceš, aby činili oni tobě.
Liberec
Ing. Jiří Kittner (ODS, 44 let)
Je libereckým rodákem a v tomto městě navštěvoval základní i Střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou. Titul inženýra získal v roce 1986 po úspěšném studiu Vysoké školy ekonomické v Praze - obor ekonomické informace a kontrola.
Pak pracoval jako ekonom a později jako vedoucí provozu v bývalém státním podniku Preciosa. V letech 1991 až 1994 byl zaměstnán na úseku úvěrů v liberecké pobočce Komerční banky, odkud přešel do společnosti Syner, s. r. o., - nejprve na pozici ekonoma, potom na pozici ekonomického ředitele.
V komunálních volbách v roce 1998 se stal za ODS zastupitelem a následně členem rady města. Od 3. 12. 1999 je primátorem Liberce a post nejvyššího představitele města obhájil i po komunálních volbách v roce 2002 a 2006.
Je rozvedený, má čtrnáctiletou dceru Janu. Rád cestuje, vaří a ze sportů preferuje sjezdové lyžování, tenis a turistiku.
Krédo: Každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán.
Mladá Boleslav
MUDr. Raduan Nwelati (ODS, 41 let)
Přátelé mu říkají Radek. Přes cizokrajné jméno se narodil v Čechách jako syn tehdejšího vysokoškolského studenta ze Sýrie, který už v naší zemi zůstal a působí zde jako vysokoškolský profesor. Maminka Raduana Nwelatiho pochází z Mladoboleslavska, a její syn proto od svých prvních krůčků mluvil česky.
Ortopéd MUDr. Nwelati je znám mladoboleslavským občanům především jako ředitel Oblastní nemocnice Mladá Boleslav (dříve Klaudiánovy nemocnice). V poslední době vzbudil pozornost veřejnosti Mladoboleslavska tím, že v nedělních odpoledních relacích na Rádiu Jizera odpovídal na otázky kladené k činnosti právě této nemocnice.
V politické sféře se prosadil jako předseda místní Občanské demokratické strany. Členem Zastupitelstva města Mladá Boleslav je nepřetržitě od roku 2002 a v loňských komunálních volbách získal ze všech kandidátů nejvíce hlasů.
Je ženatý a má dvě děti - syna a dceru.
Krédo: Co slíbím, to vykonám.
Most
Chanov potvrdil šanci Ing. V. Vozky
Krajský soud v Ústí nad Labem nařídil v mostecké čtvrti Chanov (volební okrsek č. 20) zopakovat komunální volby. Stalo se tak proto, že v den říjnových komunálních voleb byl u volební místnosti v tomto okrsku porušen zákaz volební agitace, neboť podle svědectví některých novinářů i voličů se tam konala hudební produkce připravená Sdružením Mostečané Mostu (SMM).
Opakované komunální volby v Chanově 16. 12. však už nemohly téměř nic změnit na novém rozložení politických sil ve městě. Už po volbách v říjnu v Mostě vznikla koalice SMM s KSČM, která měla v 45členném zastupitelstvu města 26 hlasů. Opakované volby v Chanově naopak přinesly ještě více hlasů pro SMM, než kolik jich sdružení získalo v říjnu.
Volba primátora zastupitelstvem města se měla uskutečnit až po naší redakční uzávěrce na samém konci roku 2006. Pokud se vítězná koalice udržela, volební lídr SMM Ing. Václav Vozka (bez politické příslušnosti, 52 let), ředitel Dolu Kohinoor, by měl mít volnou cestu ke křeslu primátora Mostu.
Olomouc
Martin Novotný (ODS, 34 let)
Je olomouckým rodákem a v hanácké metropoli maturoval na tamním Slovanském gymnáziu. Následně vystudoval pět ročníků Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, studium oboru filozofie však nezavršil státní zkouškou. V letech 1998 a 1999 absolvoval studijní pobyt v Austrálii zaměřený na anglický jazyk a ekonomii.
Po návratu pracoval jako učitel angličtiny, pak jako poradce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Byl i tajemníkem klubu zastupitelů ODS v zastupitelstvu kraje. V minulém volebním období zastával funkci náměstka primátora. Členem ODS je od roku 1996.
Jeho manželka Věra je oblastní manažerkou ODS a společně vychovávají tři dcery. K jeho zálibám patří literatura, filozofie, film a hudba. S přáteli si rád zahraje rock a blues na elektrickou i akustickou kytaru.
Krédo: Chtěl bych, aby se nám společně s občany podařilo najít pravou identitu města Olomouce, přečíst ji v jeho neobyčejně bohaté historii a vtisknout ji do jeho nového rozvoje.
Opava
Ing. Zbyněk Stanjura (ODS, 42 let)
V rodném městě - Opavě, absolvoval gymnázium a poté odešel studovat do Brna na Elektrotechnickou fakultu VUT, obor elektronické počítače.
Po promoci v roce 1987 pracoval jako programátor nejprve v Agroprojektu Opava, pak ve společnosti ESKON. V této společnosti byl potom i šest let ředitelem.
Od roku 1997 je až dosud členem Zastupitelstva statutárního města Opavy, od roku 1998 je nepřetržitě také členem rady města. Primátorem Opavy je už druhé volební období. Působí rovněž v Zastupitelstvu a Radě Moravskoslezského kraje.
Členem ODS je od roku 1991, přičemž v ní prošel řadou funkcí - počínaje předsedou místního sdružení v Opavě přes místopředsedu a předsedu krajského regionálního sdružení až po současnou práci ve výkonné radě a na postu předsedy klubu zastupitelů za ODS v zastupitelstvu kraje.
Mj. je i místopředsedou Svazu měst a obcí ČR a předsedou Euroregionu Silesia.
Krédo: Opava - město, kde stojí za to žít.
Ostrava
Ing. Petr Kajnar (ČSSD, 50 let)
Nový primátor Ostravy je absolventem Vysokého učení technického (VUT) v Brně, na němž studoval obor technická kybernetika. Úspěšně ukončil také kurs MBA ve Francii pro výkonný management. Mluví anglicky a německy, pasívně ovládá rovněž ruštinu a polštinu.
Byl zaměstnancem Severomoravské energetiky, kde zastával funkci ředitele Vojenského opravárenského podniku. Pracoval i jako zástupce generálního ředitele Ostravských vodáren a kanalizací a také jako vývojový pracovník ve Výzkumném a vývojovém ústavu pozemních staveb.
V předchozím volebním období zastával funkci náměstka primátora pro investice.
Ing. Petr Kajnar byl členem Charty 77, po sametové revoluci patřil k zakladatelům Občanského fóra a pak působil i v Občanském hnutí. Členem ČSSD je od roku 1997.
Krédo: Ostrava má svým potenciálem šanci hospodářsky předstihnout Prahu - a když se město podaří natočit správným směrem, bude hrát prim v ČR i v Evropě.
Pardubice
Ing. Jaroslav Deml (ODS, 51 let)
V Pardubicích žije od dětství. Vystudoval České vysoké učení technické, později se zaměřil na obor nazvaný městské inženýrství. Více než dvacet let pracoval ve stavebnictví a věnoval se obchodu a marketingu. Byl i ředitelem stavební firmy a později obchodním ředitelem většího podniku.
V letech 1998 - 2002 byl členem zastupitelstva města, poté náměstkem primátora zodpovědným mj. za dopravu a investice. Téma dopravy považuje za prioritu i na svém nynějším postu a tvrdí, že nejdůležitějším úkolem pro nové vedení města bude vybudování obchvatu a získání potřebných finančních zdrojů.
Nejlépe si odpočine s manželkou a rodinou na chalupě, neboť jóga, které se dříve hodně věnoval, jej naučila "zavřít dveře" za pracovními problémy.
Krédo (převzaté od Jana Wericha): Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Plzeň
Ing. Pavel Rödl (ODS, 53 let)
V novodobé historii Plzně po roce 1989 je jejím v pořadí už šestým primátorem. Už dříve (v letech 2000 až 2002) však zastával post náměstka primátora pro školství, kulturu, zdravotnictví a sociální věci. V minulém volebním období byl starostou čtvrtého plzeňského městského obvodu, v němž žije přibližně 25 tisíc obyvatel.
Původním povoláním stavební inženýr (je absolventem Stavební fakulty ČVUT Praha) považuje za jednu ze svých priorit vybudování klíčových komunikací (například západního okruhu či obchvat Roudné), o jejichž nutnosti se ve městě už léta mluví. Je přesvědčen o tom, že na tyto stavby lze získat i finanční prostředky z EU, a nedojde-li k nějakým překotnějším nepříznivým změnám ve financování municipalit, je v silách vedení města tato předsevzetí splnit.
Členem Občanské demokratické strany je od roku 1991.
S manželkou Ivanou má dvě již dospělé děti - dceru Pavlínu a syna Adama.
Krédo: Plzeň by měla být víc pro lidi než pro auta.
Praha
MUDr. Pavel Bém (ODS, 43 let)
Studia na Fakultě všeobecného lékařství Karlovy univerzity v Praze završil atestací z oboru psychiatrie a následnou postgraduální specializací Prevence a léčení návykových nemocí. Absolvoval řadu studijních pobytů v zahraničí, mj. na univerzitách v USA.
Z dřívejška, než se zapojil do politiky, je veřejnosti znám jako generální sekretář vládní Meziresortní protidrogové komise a tvůrce porevoluční protidrogové politiky v zemi.
V roce 1998 byl zvolen starostou Městské části Praha 6 a v roce 2002 primátorem hlavního města. Je prvním místopředsedou ODS.
Manželka Radmila je speciální pedagožkou, synové Jáchym a Matouš navštěvují gymnázium. K jeho největším zálibám patří horolezectví, ale má rád také výtvarné umění, hudbu - především klasiku, rock a džez.
Krédo: Praha musí pokračovat ve své přeměně v moderní světovou metropoli. Naší prioritou je bezpečné, čisté, průjezdné a prosperující město, které bude kvalitním místem pro život svých obyvatel i návštěvníků.
Přerov
Ing. Jiří Lajtoch (ČSSD, 53 let)
Narodil se v Přerově, kde vychodil základní školu. Odborné učiliště telekomunikací absolvoval v Ostravě-Porubě, odkud nastoupil do zaměstnání na Okresní správě spojů v Přerově. Během základní vojenské služby začal studovat na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Olomouci a po úspěšně složené maturitě byl přijat na Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině.
Od roku 1972 do roku 1983 pracoval na Okresní správě spojů v Přerově, nejprve jako spojový mechanik, později jako projektant.
V roce 1984 byl schválen tajemníkem OV SSM Přerov se zodpovědností za úsek pracující mládeže. V lednu 1988 byl přijat na městský národní výbor do funkce vedoucího plánovacího a finančního odboru a na radnici byl na tomto postu až do listopadu 1998. Poté se stal místostarostou, později náměstkem primátora Přerova a v této funkci působil až do svého zvolení primátorem.
Je ženatý a má dvě již dospělé děti - dcery Petru a Martinu.
Krédo: Týmovou prací pro rozvoj města.
Teplice
Jaroslav Kubera (ODS, 59 let)
Po maturitě začal studovat na brněnské Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně a na pražské Vysoké škole ekonomické. Jak však sám říká, "pro vrozenou netrpělivost vysokoškolská studia nedokončil".
V letech 1967 až 1990 pracoval ve Sklo Unionu Teplice a Elektrosvitu Teplice. Pak se stal tajemníkem městského úřadu, v roce 1994 starostou a v roce 2001 (kdy Teplice byly prohlášeny statutárním městem) primátorem. Tento post uhájil i ve volbách loni v říjnu. Veřejnost jej však už od roku 2000 vnímá i jako jednoho z nejznámějších senátorů.
Jeho největší zálibou je samotné město Teplice, dále lyžování a tenis, literatura. Na zahrádce se věnuje i botanickým pokusům.
Je ženatý, má dvě dospělé dcery - Jolanu a Vendulu, a vnuka Vojtu.
Krédo: Udělat vše pro to, aby se Teplice a okolí podařilo zbavit špatné pověsti, způsobené ekologickou katastrofou, a vrátit tomuto městu prestiž lázeňského místa, kterou se pyšnilo v dobách, kdy bylo zcela právem nazýváno "Malou Paříží".
Ústí nad Labem
Mgr. Jan Kubata (ODS, 39 let)
V čele města je od června 2006, kdy na postu primátora vystřídal Mgr. Petra Gandaloviče, který vstoupil do Topolánkovy vlády. Mgr. Kubata pak pozici primátora úspěšně obhájil i po loňských říjnových komunálních volbách.
V roce 1992 promoval na Pedagogické fakultě UJEP v Ústí nad Labem a krátce učil tělesnou výchovu a zeměpis na karlovarském gymnáziu. Necelé dva roky byl zaměstnancem Skloba, s. r. o., a v červnu 1994 začal soukromě podnikat v oboru dřevoobrábění a dřevozpracujícího průmyslu.
V roce 2003 se stal členem rady města za občanské demokraty. V ODS zastával řadu funkcí, od místopředsedy místního sdružení až po místopředsedu regionální rady.
S manželkou Veronikou má sedmiletou Terezku a čtyřletého Honzíka. Už v mládí se závodně věnoval běhu na lyžích, byl členem juniorské reprezentace a několikanásobným mistrem republiky.
Krédo: Ústí nad Labem bude v roce 2010 jedním z nejmodernějších měst ČR.
Zlín
PhDr. Irena Ondrová (ODS, 57 let)
Je rodačkou ze severočeského Chomutova a v roce 1974 se přistěhovala do Zlína za svým manželem. S ním si ve Zlíně také před 30 lety vlastníma rukama postavila i dům.
Po maturitě na chomutovském gymnáziu absolvovala nástavbové studium Střední pedagogické školy v Litoměřicích a později vystudovala teorii kultury na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze.
Původnímu učitelskému povolání se věnovala až do roku 1994. Pak byla zvolena náměstkyní primátora ve Zlíně a v letech 1996 až 2002 byla za volební obvod č. 78 Zlín senátorkou. Náměstkyni primátora byla opět od roku roku 2003 až do loňských komunálních voleb, po nichž se ujala funkce nejvyšší představitelky města.
Členkou ODS je od roku 1991.
Manžel Ladislav je majitelem menší firmy, v níž zaměstnává i jejich už dospělého syna. Mezi její hobby patří péče o dva hrubosrsté jezevčíky, ale také hudba, výtvarné umění, literatura, divadlo i cestování či květiny.
Krédo: Slušnost není slabost, ale odvaha.