01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zatím hlavně větší města

Předpokladem pro instalaci platebních terminálů České spořitelny, a. s., na městských úřadech je uskutečnění platebních transakcí přes zapůjčený terminál v určité měsíční výši, říká Helena Matuszná z odboru firemní komunikace tohoto bankovního domu. Náběhová lhůta pro zajištění minimálního objemu...

Předpokladem pro instalaci platebních terminálů České spořitelny, a. s., na městských úřadech je uskutečnění platebních transakcí přes zapůjčený terminál v určité měsíční výši, říká Helena Matuszná z odboru firemní komunikace tohoto bankovního domu. Náběhová lhůta pro zajištění minimálního objemu plateb je osm měsíců.

Jak dále uvedla, byť většina radnic zatím s Českou spořitelnou (ČS) dohodnuté minimální transakční objemy přes platební terminály neplní, ČS jim žádné neodebrala. "Důvodem je i to, že poskytování terminálů a platby kartami chápeme jako službu pro občany," doplnila Helena Matuszná. ČS půjčuje terminály zdarma po dobu trvání smlouvy s městem o akceptaci platebních karet. Většina měst přitom požaduje párování transakcí a účtování poplatků jednou měsíčně, což pro spořitelnu nepředstavuje žádný problém.

ČS takto spolupracuje už s 21 městy včetně městských částí, přičemž s dalšími o využívání terminálů jedná. "Na požadavky měst umíme reagovat velmi pružně. Počet instalovaných terminálů bude záviset na zájmu jak městských úřadů, tak občanů," dodává Helena Matuszná. Neskrývá však, že ČS se zaměřuje hlavně na větší města s počtem obyvatel nad 25 tisíc. Ovšem na základě individuálního jednání je ČS připravena posoudit i požadavky menších měst a terminály tam rovněž instalovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down