AMPER – chytré technologie pro chytrá města

Ve dnech 21. – 24. 3. 2017 se na brněnském výstavišti představí 600 firem z 22 zemí světa na jubilejním 25. ročníku největší středoevropské veletržní akce v oborech energetiky, elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER 2017. Pro odborníky a manažery je AMPER jedinečným místem k rozšíření obchodních kontaktů a seznámení s technologickými novinkami. Veletrh pořádaný společností TERINVEST bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER. Hlavními tématy doprovodných programů veletrhu je Průmysl 4.0, e-mobilita a SMART CITY.

AMPER SMART CITY představuje…

Moderní technologie, které se snaží zvýšit kvalitu života ve městě, na veletrhu prezentuje například kolínská firma TECO. Tecomat Foxtrot – systém pro integraci technologií pro Smart City, Smart Grid a Smart House je volně programovatelnou řídicí a datovou základnou využitelnou pro lokální řízení a sběr dat z vlastních senzorů a akčních členů připojitelných přes moduly sběrnicové nebo radiové. Je využitelný pro implementaci v projektech veřejného osvětlení, parkování, nabíjecí infrastruktury pro elektromobily nebo pro elektrokola, pro bike-sharing nebo elektronicky otevírané stojany na kola. Nachází uplatnění pro řízení tramvajových zastávek, monitoring vodárenských a plynárenských sítí nebo ve smartmeteringu.

Další zajímavost v této oblasti představí firma Thermo-control CZ. Jedná se o systém Chytrého domu SALUS iT600, který lze využít pro domácí i komerční využití. Navíc systém nabízí možnost ovládat více nemovitostí z jednoho zařízení, případně centrálního pultu. Systém umožňuje vytvářet vlastní pravidla pro optimální pohodu vytápění s nadstandardními funkcemi pro jejich regulaci a úsporu nákladů na provoz.

Zástupce měst a obcí, kterými je veletrh každoročně hojně navštěvován, jistě zaujme systém bezdrátového řízení veřejného osvětlení APOLLO vystavovatele T-Industry v hale V. Jedná se o ucelené řešení poskytující on-line obousměrnou bezdrátovou komunikaci s jednotlivými svítidly. Umožňuje zasílání příkazů na změnu intenzity osvětlení a zabezpečuje chybové hlášení o stavu a případných chybách (přehřátí apod.). Uživateli poskytuje přístup a údaje přes vestavěné WEBové rozhraní anebo přes cloud.

Své novinky v konceptu smart city představí také společnost Papouch store. Moduly Papouch PAPAGO jsou určené k monitorování nejrůznějších veličin a stavů přes Ethernet, WiFi a nově i GPRS. K dispozici jsou moduly PAPAGO pro měření teploty, vlhkosti, dvoustavových veličin, monitorování spotřeby energií atd. Moduly mají napájení PoE, robustní provedení a mnoho standardních komunikačních protokolů.

Návštěvníci veletrhu si také mohou prohlédnout 100% elektrický nízkopodlažní autobus EKOVA Electron od společnosti EKOVA ELECTRIC, jehož dojezd je až 250 km! O tento dojezd se stará celkem 7 setů baterií o celkové kapacitě 265 kWh. Vnitřní a vnější osvětlení elektrobusu je řešeno pomocí LED technologie. Elektrobus je možno nabíjet pomocí standardního nočního nabíjení 43 kW DC a 22 kW AC, rychlonabíjení pomocí robotické ruky nebo sběračem 200-600 kW.

Na tuto prezentaci novinek přímo na stáncích vystavovatelů bude navazovat konference „SMART CITY v praxi II“ určená pro technicky zaměřené odborníky, kteří budou tato chytrá řešení implementovat do konkrétních řešení v daném městě. Konference se koná v úterý 21. 3. od 9 hod. v hale P, sál P4. Návštěvníci veletrhu tak mají jedinečnou možnost získat na jednom místě praktické informace od vystavovatelů těchto chytrých řešení a současně o nich diskutovat na odborné konferenci.

 

Novinky největších lídrů z oboru

Tradičně silným oborem veletrhu AMPER je obor elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov. Těšit se můžete na novinky lídrů trhu, jakými jsou např. ABB, KOPOS KOLÍN, OBO BETTERMAN, TECO, WAGO-Elektro nebo JABLOTRON ALARMS a NOARK Electric Europe. Ve společné expozici v přední části haly P nepřehlédnete novinky nadnárodní společnosti Rittal a EPLAN ENGINEERING, kteří představí možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. Společnost EPLAN navíc v premiéře na veletrhu AMPER uvede inovativní, kompletně nově vyvinutý software – EPLAN Cogineer, s jehož pomocí mohou uživatelé konfigurovat schémata elektrického a fluidního zapojení pouhým jedním stisknutím tlačítka.

 

 

Na veletrhu AMPER má své nezastupitelné místo sekce osvětlovací techniky. V této části moderní haly P bude návštěvníkům předvedena řada novinek. Greenlux se pochlubí LED svítidlem pro provozy s náročnějšími podmínkami, LEDVANCE LED trubicí pro elektromagnetické předřadníky díky které proměníte staré svítidlo s tlumivkou v nové LED svítidlo s bezdrátovým řízením a skokovým stmíváním. Designovou perličkou pak jistě budou retro domovní vypínače firmy OBZOR, výrobní družstvo Zlín.

 

Více informací naleznete na www.amper.cz.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *