20.03.2017 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AMPER – chytré technologie pro chytrá města

Ve dnech 21. – 24. 3. 2017 se na brněnském výstavišti představí 600 firem z 22 zemí světa na jubilejním 25. ročníku největší středoevropské veletržní akce v oborech energetiky, elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER 2017. Pro odborníky a manažery je AMPER jedinečným místem k rozšíření obchodních kontaktů a seznámení s technologickými novinkami. Veletrh pořádaný společností TERINVEST bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER. Hlavními tématy doprovodných programů veletrhu je Průmysl 4.0, e-mobilita a SMART CITY.

AMPER SMART CITY představuje…

Moderní technologie, které se snaží zvýšit kvalitu života ve městě, na veletrhu prezentuje například kolínská firma TECO. Tecomat Foxtrot - systém pro integraci technologií pro Smart City, Smart Grid a Smart House je volně programovatelnou řídicí a datovou základnou využitelnou pro lokální řízení a sběr dat z vlastních senzorů a akčních členů připojitelných přes moduly sběrnicové nebo radiové. Je využitelný pro implementaci v projektech veřejného osvětlení, parkování, nabíjecí infrastruktury pro elektromobily nebo pro elektrokola, pro bike-sharing nebo elektronicky otevírané stojany na kola. Nachází uplatnění pro řízení tramvajových zastávek, monitoring vodárenských a plynárenských sítí nebo ve smartmeteringu.

Další zajímavost v této oblasti představí firma Thermo-control CZ. Jedná se o systém Chytrého domu SALUS iT600, který lze využít pro domácí i komerční využití. Navíc systém nabízí možnost ovládat více nemovitostí z jednoho zařízení, případně centrálního pultu. Systém umožňuje vytvářet vlastní pravidla pro optimální pohodu vytápění s nadstandardními funkcemi pro jejich regulaci a úsporu nákladů na provoz.

Zástupce měst a obcí, kterými je veletrh každoročně hojně navštěvován, jistě zaujme systém bezdrátového řízení veřejného osvětlení APOLLO vystavovatele T-Industry v hale V. Jedná se o ucelené řešení poskytující on-line obousměrnou bezdrátovou komunikaci s jednotlivými svítidly. Umožňuje zasílání příkazů na změnu intenzity osvětlení a zabezpečuje chybové hlášení o stavu a případných chybách (přehřátí apod.). Uživateli poskytuje přístup a údaje přes vestavěné WEBové rozhraní anebo přes cloud.

Své novinky v konceptu smart city představí také společnost Papouch store. Moduly Papouch PAPAGO jsou určené k monitorování nejrůznějších veličin a stavů přes Ethernet, WiFi a nově i GPRS. K dispozici jsou moduly PAPAGO pro měření teploty, vlhkosti, dvoustavových veličin, monitorování spotřeby energií atd. Moduly mají napájení PoE, robustní provedení a mnoho standardních komunikačních protokolů.

Návštěvníci veletrhu si také mohou prohlédnout 100% elektrický nízkopodlažní autobus EKOVA Electron od společnosti EKOVA ELECTRIC, jehož dojezd je až 250 km! O tento dojezd se stará celkem 7 setů baterií o celkové kapacitě 265 kWh. Vnitřní a vnější osvětlení elektrobusu je řešeno pomocí LED technologie. Elektrobus je možno nabíjet pomocí standardního nočního nabíjení 43 kW DC a 22 kW AC, rychlonabíjení pomocí robotické ruky nebo sběračem 200-600 kW.

Na tuto prezentaci novinek přímo na stáncích vystavovatelů bude navazovat konference „SMART CITY v praxi II“ určená pro technicky zaměřené odborníky, kteří budou tato chytrá řešení implementovat do konkrétních řešení v daném městě. Konference se koná v úterý 21. 3. od 9 hod. v hale P, sál P4. Návštěvníci veletrhu tak mají jedinečnou možnost získat na jednom místě praktické informace od vystavovatelů těchto chytrých řešení a současně o nich diskutovat na odborné konferenci.

 

Novinky největších lídrů z oboru

Tradičně silným oborem veletrhu AMPER je obor elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov. Těšit se můžete na novinky lídrů trhu, jakými jsou např. ABB, KOPOS KOLÍN, OBO BETTERMAN, TECO, WAGO-Elektro nebo JABLOTRON ALARMS a NOARK Electric Europe. Ve společné expozici v přední části haly P nepřehlédnete novinky nadnárodní společnosti Rittal a EPLAN ENGINEERING, kteří představí možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. Společnost EPLAN navíc v premiéře na veletrhu AMPER uvede inovativní, kompletně nově vyvinutý software - EPLAN Cogineer, s jehož pomocí mohou uživatelé konfigurovat schémata elektrického a fluidního zapojení pouhým jedním stisknutím tlačítka.

 

 

Na veletrhu AMPER má své nezastupitelné místo sekce osvětlovací techniky. V této části moderní haly P bude návštěvníkům předvedena řada novinek. Greenlux se pochlubí LED svítidlem pro provozy s náročnějšími podmínkami, LEDVANCE LED trubicí pro elektromagnetické předřadníky díky které proměníte staré svítidlo s tlumivkou v nové LED svítidlo s bezdrátovým řízením a skokovým stmíváním. Designovou perličkou pak jistě budou retro domovní vypínače firmy OBZOR, výrobní družstvo Zlín.

 

Více informací naleznete na www.amper.cz.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down