Areál pardubického koupaliště Cihelna čeká zásadní rekonstrukce

Pardubické koupaliště Cihelna již patří do rukou dělníků, kteří se brzy pustí do kompletní rekonstrukce areálu. V současné době zde probíhají přípravné a bourací práce, na které naváže oprava všech bazénů a dalších prvků. Náklady spojené s rekonstrukcí koupaliště přitom dosáhnou výše zhruba 140 milionů korun včetně DPH.

„Rekonstrukce areálu o kapacitě 4000 návštěvníků bude rozsáhlá. Práce zahrnou opravy, které koupaliště dlouho vyžadovalo. Mnoho prvků nebylo v dobrém technickém stavu, většina z nich byla za hranou živostnosti. Opraven bude plavecký, skokanský, dojezdový bazén a také rekreační bazén, u něhož bude součástí prací oprava lízátka a divokého kanálu. Rekonstrukce dále zahrne úpravu brouzdaliště, ochozu skokanského bazénu a vířivek. Vyměněny budou dlažby a obklady schodiště u tribuny a chodeb sociálního zázemí,“ informoval náměstek zodpovědný za majetek a investice Jan Hrabal.

Dělníci se během oprav pustí do sanace železobetonových konstrukcí a opravy ocelových plotů a zábradlí, aby bylo koupaliště nejen kompletně zmodernizované, ale hlavně bezpečné. Proběhne výměna čerpadel a filtrů včetně armaturních sestav u jednotlivých recirkulačních okruhů. Dlouho očekávaná rekonstrukce přitom bude podle harmonogramu, který zhotovitelská firma Agrostav Pardubice předložila městu, trvat asi 22 měsíců.

„Ukončení prací a zahájení zkušebního provozu se předpokládá na sezonu 2024. Poté budou následovat dokončující práce tak, aby pro další sezonu bylo koupaliště připraveno pro návštěvníky,“ dodává Jan Hrabal s tím, že město bude hledat také nového provozovatele, který by měl být známý na přelomu roku, aby navázal součinnost s dodavatelem při „oživování“ koupaliště.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down