Autor
Kategorie:
Různé

Bezpečnější cesty do škol s grantovou podporou

Ještě až do 1. března mohou školy, školská zařízení a obecně prospěšné společnosti pracující s dětmi požádat o finanční podporu z grantového programu Na zelenou pro své projekty, které jsou navrženy v souladu s celostátní metodikou bezpečných cest do školy. Program, jehož vyhlašovatelem je Nadace...

Ještě až do 1. března mohou školy, školská zařízení a obecně prospěšné společnosti pracující s dětmi požádat o finanční podporu z grantového programu Na zelenou pro své projekty, které jsou navrženy v souladu s celostátní metodikou bezpečných cest do školy. Program, jehož vyhlašovatelem je Nadace Partnerství, nabízí širokou škálu činností. Vedle odborných aktivit, jako je mapování dopravy či předávání podkladů dopravním odborníkům a zástupcům obce, Na zelenou poutavě a interaktivně seznamuje žáky a studenty s problematikou bezpečnosti a šetrného způsobu dopravy.

»Program jsme postavili tak, aby se děti s bezpečností silničního provozu seznámily způsobem, který je motivuje k většímu zájmu o veřejné záležitosti. Naučí se diskutovat s odborníky a policisty i prosazovat svůj názor při jednání s úřady,« shrnuje hlavní přínosy projektu koordinátorka Nadace Partnerství Barbora Kolárová.

Výsledky programu Na zelenou jsou odborné dopravní studie a školní plány mobilit, na nichž spolupracují děti s odborníky. Grant až do výše 70 tisíc Kč je však určen i na doprovodné akce či nákup prostředků na podporu bezpečné a zdravé dopravy (více viz www.nadacepartnerstvi.cz).

Součástí projektu bývají také neformální besedy žáků a studentů s dopravními policisty.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *