01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bezpečnost dětí se zvýšila

České Meziříčí Obec nedaleko Opočna ve východních Čechách má novou centrální autobusovou zastávku. Zpráva by to mohla být jen lokální, nebýt faktu, že se výrazně zvýšila bezpečnost především pro 140 dětí, které dojíždějí do sousedící základní školy - zastávka totiž byla přemístěna z frekventované...

České Meziříčí

Obec nedaleko Opočna ve východních Čechách má novou centrální autobusovou zastávku. Zpráva by to mohla být jen lokální, nebýt faktu, že se výrazně zvýšila bezpečnost především pro 140 dětí, které dojíždějí do sousedící základní školy - zastávka totiž byla přemístěna z frekventované průjezdné hlavní komunikace do klidné části.

"Je to první etapa plánovaných úprav, která si vyžádala mj. překládku inženýrských sítí. Aby nová centrální autobusová zastávka s upraveným okolím u obecního úřadu vznikla, zbourali jsme starý obecní dům. Tím se rozšířily parkovací plochy v okolí, přibyla zeleň a nové osvětlení. Součástí této akce bude přemístění sochy Jana Nepomuckého z opuštěného místa na konci obce. Plánujeme také postavit okružní křižovatku u mostu," řekl Josef Panenka, starosta obce.

/jk/

Přemístěním zastávky se výrazně zvýšila bezpečnost především pro 140 dětí, které dojíždějí do sousedící základní školy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down