Blučinský zpravodaj a Hobulet Městské části Praha 7 vévodily letošnímu ročníku soutěže O nejlepší obecní či městský zpravodaj

Obec Blučina v okrese Brno-venkov a Městská část Praha 7 vyhrály soutěž O nejlepší obecní či městský zpravodaj roku 2022, která se konala už podvanácté. Sedmičlenná porota udělila také cenu za nejlepší příspěvek a cenu nejlepšímu zpravodaji dobrovolného svazku obcí či místní akční skupiny. Vítězové si převzali svá ocenění na slavnostním vyhlášení, které se konalo v úterý 4. července na Velehradě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle. Vyhlašovateli soutěže jsou Civipolis o. p. s., Katedra politologie FF UP v Olomouci, UNIVES.EU, Sdružení místních samospráv ČR a Angelus Aureus o. p. s. 

Po vyhodnocení a sečtení bodů se v Kategorii obecních zpravodajů umístil na prvním místě Blučinský zpravodaj, který vydává obec Blučina v Jihomoravském kraji. "Za mě jde o top zpravodaj mezi těmi obecními. Je svěží, moderní, jiný. Zaujaly nás velké fotky, výborná je i kvalita textů, pestrost rubrik," uvedla za porotce Marie Machačová, která vyhlašování moderovala. Druhé místo získaly Hrádecké noviny, jejichž vydavatelem je obec Hrádek v Moravskoslezském kraji. Hrádecké noviny už v minulosti v soutěži bodovaly v Kategorii nejlepší rubrika. Třetí nejlepší byl tentokrát Magazín ze života obce Hvozdná, jenž vydává obec Hvozdná ve Zlínském kraji.

V Kategorii městských zpravodajů se nejlépe umístil zpravodaj Hobulet, jehož vydavatelem je Městská část Praha 7"Za nás hodnotitele naprostá jednička mezi letos přihlášenými zpravodaji. Zaujala nás grafika, texty i pestrost rubrik. Tomuto zpravodaji není co vytknout. Líbí se nám zajímavé a po letech zase nové zpracování," řekla k tomu Marie Machačová. Druhé místo získal Třeboňský svět, který vydává město Třeboň v Jihočeském kraji, třetí nejlepší je podle hodnotitelů Vysokomýtský zpravodaj, ten vydává město Vysoké Mýto v Pardubickém kraji.

 

Vítězem Kategorie zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin se stal Zpravodaj Mikroregionu Hustířanka – dobrovolného svazku obcí, který vydává tento svazek a jenž má sídlo v obci Dubenec v Královéhradeckém kraji. Vítězem Kategorie nejlepší rubrika či příspěvek je rubrika v Morašickém občasníku, jejímž autorem je Petr Zehnálek"Porota oceňuje autora za to, jak poutavě a zasvěceně přibližuje čtenářům zajímavosti z okolí, které často přehlížíme," konstatoval za hodnotitele Pavel Šaradín. Ve zpravodajích, které porota měla možnost prohlížet, píše Petr Zehnálek o starých ovocných odrůdách a o houbách. Obec Morašice, která tento zpravodaj vydává, se nachází v Pardubickém kraji. 

Do soutěže se letos přihlásilo bezmála tři sta zpravodajů. Na slavnostním vyhlášení jejích výsledků nechyběli tentokrát tvůrci všech oceněných zpravodajů či představitelé obcí a měst, které je vydávají. Za vyhlašovatele se udílení cen účastnili Tomáš Holub, biskup plzeňský, za Sdružení místních samospráv ČR jeho předsedkyně Eliška Olšáková, výkonná ředitelka SMS ČR Jana Přecechtělová a první místopředseda SMS ČR Oldřich Vávra, člen poroty Josef Kořenek z Angelus Aureus, o.p.s., starosta obce Velehrad Aleš Mergental a členové poroty Pavel Šaradín a Vojtěch Hasalík.* 

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down