Bohumín chystá už třetí dražbu autovraků

Pořídit postarší auto za cenu jedné nové pneumatiky budou mít příležitost lidé, kteří se v úterý 8. listopadu v Bohumíně zúčastní dražby vraků. Město ji pořádá už potřetí a v nabídce má dva vozy, Škodu Superb a Dacii Logan. Na prodeji odtažených automobilů dosud město vydělalo 17,5 tisíce korun, průměrná cena za jednu ojetinu je 2,5 tisíce korun. Dražba začne ve 13 hodin v areálu technických služeb BM servis v Koperníkově ulici.

Škoda Superb v barvě šedé metalízy byla uvedena do provozu před dvaceti lety. „Majitelem je cizí státní příslušník, který podniká v České republice. Ani na jednu z úředních výzev nezareagoval. Zjistili jsme, že vůz byl zahrnut do exekuce, ale ani exekutor o něj neprojevil zájem. Po uplynutí všech zákonných lhůt a vyčerpání všech prostředků jej nabízíme ve veřejné dražbě,“ uvedl vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice Pavel Vavrečka.

Druhým draženým autem je Dacia Logan v modré barvě z roku 2008, která byla v minulosti přestavěna na nákladní. „Jejím vlastníkem je ostravská firma, která nereflektovala žádnou z úředních výzev, postupujeme tedy obdobně a vůz jde do aukce,“ doplnil Pavel Vavrečka. Vyvolávací cenu město Bohumín opět stanovovat nebude a začíná se od nuly. „Od vozů nemáme klíče a nemůžeme zjistit, zda jsou provozuschopné. Zájemce informujeme o datu uvedení do provozu, případně o stavu tachometru při poslední technické prohlídce,“ připomněl.

V aukci končí vozy, které mají déle než půl roku propadlou STK, stojí na veřejném prostranství a jejich majitelé se k nim navzdory výzvám dlouhodobě nehlásí. Jde však pouze o zlomek vraků, které odhalí v ulicích města strážníci, popřípadě na ně upozorní všímaví občané.

„Za poslední dva roky šlo o 64 případů, přičemž 53 z nich vyřešili sami vlastníci a auto z veřejných prostranství odstranili. Tyto vozy neoprávněně blokovaly parkovací místa. Pokud bychom měli teoreticky postavit parkoviště pro 64 aut, stálo by nás to miliony korun, nemluvě o tom, že je stále složitější najít prostory pro rozšíření parkovišť,“ konstatoval starosta Bohumína Petr Vícha.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down