Bohumín investuje do letních oprav škol deset milionů korun

Místo žáků teď navštěvují základní školy v Bohumíně stavební dělníci. Jako každým rokem město využívá letní měsíce k opravám budov. Do modernizace svých školských zařízení investuje deset milionů korun.

„Snažíme se vždy naplánovat největší objem stavebních akcí na léto, kdy není ve školách běžný provoz a práce neomezují průběh výuky a pohyb po budovách. Úprav se během letošních prázdnin dočkají čtyři základní školy a dvě mateřské školy,“ uvedl Igor Bruzl, místostarosta Bohumína.

Největší investicí je kompletní rekonstrukce elektrorozvodů a provedení nových stropních podhledů v mateřince Rafík v ulici Svatopluka Čecha. Stavební práce v ní potrvají celé prázdniny. Vyžádají si čtyři miliony korun. V mateřské škola Čáslavská město letos dokončí výměnu oplocení včetně elektrické brány za půl milionu korun.

Viditelná proměna čeká tělocvičnu v základní škole ve Skřečoni. „Opravíme v ní podlahu včetně krytů topení, projekt počítá také s novým obložením stěn a modernizací vybavení,“ konstatoval Michal Lorenc z odboru školství bohumínské radnice. Náklady město vyčíslilo na 1,7 milionu korun.

Tělocvičen se týkají i další plánované rekonstrukce. V Bezručově škole se dočkají přestavby sociálního zázemí, které žáci využívají v hodinách tělocviku, a budova tělocvičny, patřící k malotřídce v Záblatí, projde výměnou oken i dveří a dostane novou fasádu.

„V základní škole v Pudlově jsme zajistili výměnu sestav venkovních i vnitřních dveří obou hlavních vstupů, práce si vyžádají téměř milion korun,“ doplnil Michal Lorenc. Před budovou školy město dokončuje opravu pomníku T. G. Masaryka, uvede jej do původní podoby z třicátých let minulého století. Namísto původní busty prvního československého prezidenta jej ozdobí odlitek z dílny akademického sochaře Daniela Klose. Slavnostní odhalení Bohumín plánuje na 14. září letošního roku.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down