Bohumín po roce zopakuje dražbu autovraků

Podruhé v historii se v Bohumíně budou dražit autovraky, které z veřejných parkovišť ve městě odtáhli strážníci. Novela silničního zákona umožňuje radnici vozidla bez platné technické kontroly po uplynutí daných lhůt zpeněžit. Loni se to podařilo u čtyř vraků, letos na konci února nabídne tři opuštěné vozy.

 

V nabídce je Ford Mondeo z roku 2001, Audi A6 z roku 1999 a Daewoo Nubira ze stejného roku. Město zůstane u způsobu dražby, který osvědčil minulý rok. Akce proběhne 25. února v 9:00 hodin v areálu technických služeb BM servis v Koperníkově ulici.

Auta bude možné si před aukcí na místě prohlédnout zvenčí. „Dovnitř vozidel se nedostaneme ani my, protože od nich pochopitelně nemáme klíče. Tím pádem nejsme schopni ani ověřit, v jakém jsou technickém stavu. Zájemci se dozví rok uvedení vozidla do provozu a přibližný stav tachometru,“ uvedl vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice Pavel Vavrečka s tím, že úspěšní dražitelé musí nejprve radnici zaplatit nejvyšší nabídnutou částku. Následně si mohou vůz převzít.

Vedení města Bohumína si možnost prodeje autovraků pochvaluje. „Vozidla odstavená na našich parkovištích blokují místa řidičům. Po odtažení zase zabírají prostor v areálu našich technických služeb. A my je můžeme ekologicky zlikvidovat pouze v případě, že je předtím nabídneme v dražbě,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Vraků, které hyzdí veřejná prostranství, si všímají především strážníci, ale také obyvatelé města, kteří na ně upozorňují prostřednictvím aplikace Hlášení závad.

Bohumín využil nové možnosti prodat odtažená vozidla už loni v únoru. Patřil k prvním městům v České republice, která si tento postup při nakládání s autovraky vyzkoušela. „Nabízeli jsme tři osobní auta a jeden menší nákladní vůz. Vyvolávací cenu jsme nestanovovali, začínalo se od nuly. Nakonec jsme vyinkasovali přes deset tisíc korun,“ připomněl Pavel Vavrečka.

Tématu, jak se města a obce vypořádávají s autovraky na svém území, se budeme věnovat i v připravovaném březnovém vydání časopisu Moderní obec.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down