Autor
Kategorie:
Různé

Bohumín zavedl novou službu – senior taxi

Městem začal křižovat radniční senior taxi. Novou službu od pondělí do pátku, vždy od 6 do 14 hodin, mohou využívat bohumínští občané ve věku 70 a více let. Jedna jízda na některé z předem určených míst ve městě vyjde jen na 15 korun. Zbytek nákladů za cestu taxíkem doplatí radnice. Senior ji může...

Městem začal křižovat radniční senior taxi. Novou službu od pondělí do pátku, vždy od 6 do 14 hodin, mohou využívat bohumínští občané ve věku 70 a více let. Jedna jízda na některé z předem určených míst ve městě vyjde jen na 15 korun. Zbytek nákladů za cestu taxíkem doplatí radnice. Senior ji může za měsíc využít až osmkrát a navíc si může přibrat další osobu jako doprovod.

»Inspiroval nás sousední Rychvald, kde podobnou službu zavedli loni v únoru a senioři si ji tam nemůžou vynachválit. Myšlenka se nám okamžitě zalíbila a začali jsme proto prověřovat, zda bychom stejnou služby pro seniory nemohli zavést i u nás v Bohumíně. Podrobnosti jsme probírali v sociální komisi a v klubu seniorů a při její přípravě jsme vyhověli všem požadavkům, které jsme od seniorů dostali,« uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

V Bohumíně s 22 tisíci obyvatel tak senior taxi dojíždí na šest radnicí stanovených míst, jako jsou poliklinika, nemocnice, aquacentrum, pošty i hřbitovy. Senioři si však jízdy musí telefonicky objednat alespoň den předem.

„O nové službě jsme seniory informovali adresně. Každý z 2200 seniorů, který službu může podle naší evidence obyvatel využít, do poštovní schránky dostal letáček s podrobnostmi. Po měsíci fungování jízdy taxíku vyhodnotíme a podle zkušeností z praxe jsme připraveni i ke změně podmínek, případně míst, kam taxi bude zajíždět,« konstatoval Igor Bruzl.

Radnice za tuto službu měsíčně zaplatí 8,5 tisíce korun. »V rozpočtu města máme na provoz senior taxi vyčleněno čtvrt milionu korun,« uzavřel starosta Bohumína Petr Vícha

Senior může měsíčně využít senior taxi až osmkrát a navíc s ním může jet další osoba jako doprovod.

FOTO: LUCIE BALCAROVÁ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *