Bohumínská městská nemocnice spustí formulář pro zájemce o stomatologickou péči

S akutním nedostatkem zubních lékařů v Bohumíně pomůže nová stomatologická klinika v Nerudově ulici. S dostatečným předstihem spustí Bohumínská městská nemocnice od pondělí 30. ledna elektronický formulář pro zájemce o registraci. Chce předejít tomu, aby se bezprostředně po zprovoznění ordinace tvořily kvůli zájmu lidí několikadenní fronty. První pacienti by se mohli dočkat vstupní prohlídky letos v březnu.

Ačkoliv je zajištění péče o chrup povinností zdravotních pojišťoven, město Bohumín už nechtělo přihlížet zoufalství tisíců svých občanů, kteří po odchodu několika místních stomatoložek do penze marně shánějí zubaře. Ve spolupráci s Bohumínskou městskou nemocnicí, které se podařilo nasmlouvat tři mladé lékařky, připravuje ve svém objektu otevření nové zubní kliniky.

„Od března zahájí činnost jedna ze tří stomatoložek v dočasných prostorách polikliniky v Čáslavské ulici. Po dokončení stavebních úprav budovy v Nerudově ulici se přesune do nové ambulance, kde se k ní přidají další dvě stomatoložky. Předpokládaný termín kompletního zprovoznění nové zubní kliniky je na přelomu října a listopadu letošního roku,“ uvedl předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček

Předpokládaná kapacita nové ambulance se třemi ordinacemi je 3 000 klientů. „Zájemci o registraci budou moci vyplnit elektronický předregistrační formulář na webových stránkách města. Vstupní data předáme zubním lékařkám, které budou  vybrané pacienty zvát na první prohlídku. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí pacienta je ze zákona plně v jejich kompetenci,“ doplnil Svatopluk Němeček s tím, že bude přihlédnuto k trvalému pobytu zájemců a absenci zubní lékařské péče. 

Elektronický formulář bude spuštěn v pondělí 30. ledna v 18:00 hodin a ukončen v pátek 10. února ve 14:00 hodin. Pro osoby, které prokazatelně nemají přístup k internetu, budou od 6. do 10. února v prostorách polikliniky v Čáslavské ulici a v areálu Bohumínské městské nemocnice ve Slezské ulici umístěny tištěné formuláře.

Na vzniku nové stomatologické ambulance se třemi ordinacemi, dentální hygienou a recepcí má zásadní podíl město, když poskytne nemocnici vhodné prostory v přízemí jedné ze svých budov v centru Bohumína. Pro potřeby kliniky ji v průběhu letošního roku kompletně zrekonstruuje, aby vyhovovala přísným hygienickým normám pro provoz zubních ordinací, rentgenu a dalších přístrojů. „Předpokládané náklady na přestavbu včetně vybudování přilehlého parkoviště a na pořízení zdravotnického i dalšího vybavení se budou pohybovat okolo dvaceti milionů korun,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.*

/tz/

Ilustrační foto bohumínské nemocnice

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down