Autor
Kategorie:
Různé

Bohumínské Oko zaujalo

Bohumínské radniční noviny Oko zabodovaly v soutěži Firemní tiskovina 2011, kterou v obnovené premiéře vyhlásilo profesní sdružení Komora Public Relations (KoPR). Městské noviny Oko (www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/mestske-noviny-oko) zvítězily v kategorii Tiskovina veřejné správy....

Bohumínské radniční noviny Oko zabodovaly v soutěži Firemní tiskovina 2011, kterou v obnovené premiéře vyhlásilo profesní sdružení Komora Public Relations (KoPR). Městské noviny Oko (www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/mestske-noviny-oko) zvítězily v kategorii Tiskovina veřejné správy.

»Bohumínské noviny nás zaujaly zejména celkovou jednotnou úpravou, redaktorskou a jazykovou úrovní,« uvedl za porotce Jiří Chvojka, předseda představenstva KoPR. »Na rozdíl od řady jiných městských médií neslouží jako volební leták členů zastupitelstva, ani nepoužívají tzv. úřednické ptydepe.«

»Informovanost občanů je pro nás dlouhodobě prioritou,« komentoval výsledek soutěže starosta Bohumína Petr Vícha. »Protože Oko není zadarmo, musí mít potřebnou kvalitu a čtivost, aby si jej čtenář chtěl koupit. Jen dobře informovaný Bohumíňák se totiž může aktivně zapojit do rozhodovacích procesů, a to je důvod, proč se často v anketách zajímáme o názor veřejnosti na různé problémy,« dodal.

Bohumínské městské noviny Oko vycházejí 22 let a jsou čtrnáctideníkem. Náklad jednoho čísla podle informací z městského úřadu čítá průměrně 2700 kusů. Jeden výtisk stojí 7 korun. Remitenda Oka činila vloni 9,71 procenta.

Porota posuzovala přes třicet přihlášených médií v kategoriích Tiskovina a Výroční zpráva zvlášť podle vydavatelů z řad firem, neziskových organizací a veřejné správy. Bez ohledu na toto rozlišení hodnotila též působení na internetových stránkách, pomocí newsletteru, sociálních sítí nebo videopropagace.

Z měst a obcí získal ocenění i Magistrát města Brna za výroční zprávu 2010 (www.brno.cz/sprava-mesta/dokumenty-mesta/zpravy-o-cinnosti-mesta), za www stránky (www.brno.cz) a videopropagaci (www.youtube.com/user/cityofbrno). Statutární město Most bylo oceněno v kategorii sociální sítě za svůj profil na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *