Bonettiho povolali do služby ve Vlašimi i v Dobšicích

Nový univerzální nosič komunálních nástaveb F100X Bonetti 4x4 se ukázal jako ideální řešení pro kontejnerovou nástavbu s háčkem, a stal se tak novým pomocníkem při svozu odpadu všeho druhu. Společnost I-Tec Czech spol. s r. o. v posledním období předávala další vozidla z produkce z italské továrny...

Nový univerzální nosič komunálních nástaveb F100X Bonetti 4×4 se ukázal jako ideální řešení pro kontejnerovou nástavbu s háčkem, a stal se tak novým pomocníkem při svozu odpadu všeho druhu.

Společnost I-Tec Czech spol. s r. o. v posledním období předávala další vozidla z produkce z italské továrny Bonetti. Už letos v dubnu Jiří Vyvial, jednatel výhradního dovozce techniky Bonetti do ČR, společnosti I-Tec Czech, předal Jaroslavu Lukešovi, řediteli Technických služeb Vlašim, s. r. o., svozové vozidlo Bonetti F100X/3,5t s kontejnerovým hákovým nakladačem. O dva měsíce později se podobný slavnostní akt odehrál v obci Dobšice na Znojemsku. Vozidlo Bonetti ve stejné úpravě tam přebíral starosta Ing. Jaroslav Jenšovský.

Šlo o vozidla v kategorii N1 hákový nosič výměnných kontejnerů, která se pořizovala s využitím dotace z OP Životní prostředí, prioritní osy 4, podopatření 4.1 Zkvalitnění nakládání s odpady. Dotace umožnila pokrýt až 90 % celkových uznatelných nákladů projektu.

Vůz Bonetti F100X 4×4 představuje jedinečnou kombinaci univerzálnosti a cenové dostupnosti. Výkonem motoru 145 koní patří ve své kategorii mezi nejsilnější užitkové vozy s pohonem 4×4. Rozvorem 2220 mm a ložnou plochou 2920 x 1640 mm se blíží k větším nákladním vozům, ale celkovými rozměry se řadí do střední kategorie nákladních vozidel. Menší rozměry a možnost plazivého chodu 2,9 km/h navíc z něj dělají ideální městské vozidlo neohrožující chodce. F100X Bonetti 4×4 pomáhá při manipulaci a převozu trávy, prořezávání stromů, stříhání živých plotů apod. Ke každému nosiči se obvykle dodává pět kontejnerů o objemu 3 m3. V obcích slouží hlavně k tomu, aby na černých skládkách nekončila zelená hmota, kterou lze v kompostárně přeměnit na kompost a ten pak vracet do přírody.

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uspět ve výběrovém řízení a technika bude plnit účel, k němuž byla pořízena. Věříme, že zákazníci budou spokojeni. Tato, na trhu relativně nová značka si získává stále větší popularitu.

LENKA STONIŠOVÁ

I-Tec Czech. spol. s r. o.

V obci Dobšice na Znojemsku převzal vozidlo Bonetti F100X/35 starosta Ing. Jaroslav Jenšovský (vlevo).

Z předávání nakladače ve Vlašimi. Uprostřed ředitel Technických služeb Jaroslav Lukeš, vpravo jednatel I-Tech Czech Jiří Vyvial.

Komunální nosič nástaveb F100X Bonetti 4×4 je v prodeji teprve druhým rokem.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *