Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Bramac nabízí tři nové střešní tašky

Společnost Bramac nabízí kromě již osvědčených modelů betonových a keramických tašek několik novinek. Trh obohatily tři nové střešní krytiny - betonová střešní taška Montero a keramické střešní tašky Turmalín a Rubín 9.

Všechny nové střešní krytiny se hodí pro novostavby i rekonstrukce, vyznačují se odolností vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a v nepo-slední řadě si lze vybrat ze škály barevných odstínů.

BRAMAC MONTERO – EXTRA SILNÁ KRYTINA

Bramac Montero je na trhu jedinečná střešní taška. Bramac Montero vykazuje až o 50 % vyšší pevnost, než vyžaduje norma ČSN EN 490. Je tedy výjimečně odolná a pevná, snáší celkově vysoké zatížení a navíc umožňuje bezpečný a snadný pohyb na střeše.


Její originální povrch – hrubá struktura tvořená zapuštěným granulátem – vytváří jedinečný vzhled a významně přispívá k omezení sesuvu sněhu. Pro tuto vlastnost je mimořádně vhodná v oblastech s vyšším výskytem sněhu. Povrchová úprava Protector přináší i další výhodu – výrazně zpomaluje znečištění povrchu tašek.

Střecha pokrytá taškou Bramac Montero je nejen odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, ale má také atraktivní vzhled. Nejen díky hrubému povrchu s granulátem, ale i čtyřem zajímavým barevným odstínům. V nabídce najdete rubínově červenou, granitově černou, bordeaux a atraktivní vícebarevné provedení canyon, které dodává střeše zajímavý vzhled.

TURMALÍN – STŘEŠNÍ KRYTINA PRO MODERNÍ STAVBY

Nová keramická střešní krytina Turmalín je vhodná pro moderní stavby a rekonstrukce. Najde uplatnění na střechách, jež vyžadují plochou krytinu s jednoduchými liniemi a bez žlábků. Předností je jednoduchý výraz střechy, rozsáhlý sortiment doplňků, dokonalá kontura tašky a manganově hnědé probarvení pro hezčí řezné hrany.

Keramická taška Turmalín je posuvná o 25 milimetrů a vyrábí se v několika barevných odstínech: kaštanově hnědé, měděné, režné a černé s antracitovou, které jsou probarveny manganem.

RUBÍN 9 – FORMÁT PRO VELKÉ STŘECHY

Posuvná keramická taška Rubín 9 je určena, stejně jako Rubín 13, pro velké střechy. Je však o něco větší, spotřeba na metr čtvereční je 9,4-10,1 kusu, což potěší pokrývače i zákazníky, protože tvar, velikost a posuvnost (až 30 mm) šetří čas pokládky. Rubín 9 má všechny oblíbené designové prvky Rubínu 13, což je harmonický kryt, tradici a krásu.

Výhoda velkoformátové střešní tašky Rubín 9 spočívá především ve skloubení vysoké bezpečnosti proti povětrnostním vlivům s nízkou hmotností. V nabídce najdete šest barevných odstínů v povrchové úpravě režná, engoba a glazura.

I v případě Rubínu 9 platí záruka 30 let na materiál a 10 nebo 15 let na funkčnost střešního systému.

 

Dům na obrázku má střechu pokrytou taškami Bramac Montero canyon.

Střecha s krytinou Bramac Montero.

FOTO: ARCHIV BRAMAC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *