Brno se zaměří na dezinformace a na specifické problémy romské a ukrajinské komunity

Posílená hlídková činnost v rizikových lokalitách již funguje. Nyní se chce Brno ve spolupráci se všemi aktéry zaměřit na vyvracení dezinformací a na komunikaci s důležitými cílovými skupinami. Takové jsou výsledky již třetí společné schůzky vedení města se zástupci ukrajinské a romské komunity a s představiteli Policie ČR i Městské policie Brno.

„Vypjatá situace opět eskalovala minulý týden, kdy se odehrál večerní pochod k ubytovně na Bratislavské ulici. Takové události se dotýkají všech obyvatel města bez ohledu na národnost nebo sociální status. Chceme vyslat jasný signál, že jsme připraveni společně problémy řešit,“ řekl náměstek primátorky města Brna pro sociální oblast Robert Kerndl.

Hlavním tématem pondělního jednání bylo šíření dezinformací. „Ještě během tohoto týdne bychom měli společně nastavit a v orgánech města následně schválit základní režim, jak budeme proti dezinformacím bojovat,“ konstatoval radní města Brna Jiří Oliva.

„Vzhledem k tomu, že potřeby komunit se různí, zaměří se město i organizace a iniciativy také na posílení komunikace témat, která jsou pro ně důležitá,“ uvedl 1. náměstek primátorky René Černý. Na jeho slova navázala radní Irena Matonohová: „Mnozí Ukrajinci nyní řeší dostupnost vzdělávání pro své děti nebo třeba po nedávných legislativních změnách bydlení, část romské komunity má obavy z nedostatku sociální pomoci.“*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down