Brno spustilo nový web, na němž představuje významné stavební záměry a projekty

Co bude, Brno? Na tuto otázku odpovídají nové stejnojmenné webové stránky města Brna, které byly spuštěny ve čtvrtek 3. února a nahradily funkčně již nevyhovující stránky kopemezabrno.cz. 

Na portálu https://cobude.brno.cz/ se představuje 34 projektů. „Cílem je moderní formou, přehledně a na jednom místě seznámit veřejnost s významnými stavbami a rozvojovými záměry. Především s tím, co Brnu přinesou, v jaké fázi přípravy nebo realizace se nacházejí, jak i kdy budou dokončené a jak budou vypadat. Důraz je kladen na interakci. Návštěvníci webu mají možnost pokládat dotazy prostřednictvím formuláře nebo reagovat v anketách, které budou průběžně vyhodnocovány a budou i pro nás sloužit jako cenná zpětná vazba,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. Nová platforma v souladu se svým zaměřením odkazuje na další aktivity města, které se z různých úhlů věnují jeho rozvoji. Jde o strategii #Brno2050, Brněnskou metropolitní oblast, aplikaci s mapou staveb v Brně nebo o participativní rozpočet.

Nový web nahrazuje již technicky i graficky zastaralý web kopemezabrno.cz, který bude po nutné úpravě sloužit výhradně k informování o dopravních omezeních a uzavírkách. Spuštění nového webu provází i reklamní kampaň. Využívá venkovní velkoplošnou reklamu, on-line prostředí i prostor v tištěných médiích a potrvá s různou intenzitou po celý rok. „Primárně kampaň stavíme na pěti klíčových projektech, které reprezentují rozvoj města v různých oblastech. Jedná se o multifunkční halu u brněnského výstaviště, Janáčkovo kulturní centrum, budování protipovodňových opatření, velký městský okruh a vodojemy na Žlutém kopci. Tato památka bude navíc hodně viditelná, protože tramvaj polepená snímky unikátních podzemních prostor bude po Brně jezdit po celý rok,“ upřesnila primátorka. Reklamní kampaň vyšla asi na 1,2 mil. Kč bez DPH.*

/tz/

 

Vizualizace nové Brněnské třídy. Tento projekt je zatím tzv. na papíru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down