Autor
Kategorie:
Různé

Bruntálské kino bude brzy celé digitalizované

Bruntálské kino Centrum čeká po digitalizaci velkého sálu ještě digitalizace sálu malého, který se stane víceúčelovým.

Bez digitalizace by podle informací bruntálské radnice totiž malý sál kina Centrum nebyl provozuschopný, protože nové filmy jsou distribuovány již výhradně v digitální podobě a starší snímky mají stále horší technickou kvalitu.

Zatímco velký sál, který už je digitalizován, je určen pro premiéry, v malém sálu by se mohly promítat reprízy či nezávislé filmy. Současně by mohl sloužit také ke konferenčním nebo prezentačním účelům. To za stávajícího stavu není možné, protože malý sál nedisponuje technologií, na které by se daly promítat prezentace, školicí materiály apod.

KINO PRO DALŠÍCH 31 OBCÍ

Celkové rozpočtované náklady projektu digitalizace malého sálu činí 1,6 mil. korun včetně DPH, Bruntál ale získal dotaci ve výši 600 tisíc korun ze Státního fondu kinematografie. Zbytek nákladů zaplatí město ze svého rozpočtu. Digitalizace by měla být provedena nejpozději do poloviny letošního roku.

Digitalizace také umožní v Bruntále zachovat provoz obou sálů kina, které je jediným ve spádové oblasti pro 31 okolních obcí. Kino Centrum prošlo v letech 2008 a 2009 kompletní rekonstrukcí. Ještě před ní byl moderním zvukovým systémem vybaven velký sál, který byl v roce 2011 navíc digitalizován.

Malý sál bruntálského kina Centrum.

FOTO: ARCHIV MĚSTA BRUNTÁL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *