16.05.2017 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čas nad zlato

Žijeme v rychlé době. Lidé mají hodně možností, jak trávit svůj čas a chtějí jich využít co nejvíce. Čas se stává vzácnou komoditou. V pohádce říkali: „Sůl nad zlato“. Dnešní člověk říká: „Čas nad zlato“ a je citlivý na všechny aktivity, které zabírají víc času, než by nezbytně musely a jsou komplikovanější, než je třeba.

V soukromém i veřejném životě automaticky očekává:

  • rychlý a snadný přístup k informacím,
  • rychlou a snadnou komunikaci,
  • rychlou a spolehlivou akci.

Tyto požadavky v oblasti veřejného života plně odpovídají ideám eGovernmentu, který stránky Ministerstva vnitra definují jako správu věcí veřejných za využití moderních elektronických nástrojů, díky kterým bude veřejná správa k občanům přátelštější, dostupnější, efektivnější, rychlejší a levnější.

Jedním z nástrojů k dosažení těchto cílů je Portál občana. Ve svých počátcích šlo o prosté zveřejňování informací z úřadu na webu města. K zápisům ze zasedání časem přibyly informace o smlouvách a objednávkách, které město vystavilo, nebo o fakturách, které přijalo. Velkou kapitolou byl Klikací rozpočet, který ukazoval různé pohledy jak na jeho příjmovou, tak výdajovou část. Dnes jsme již zase o krok dále. Portál občana VERA Radnice nabízí také informace pro konkrétní občany, které jsou dostupné po přihlášení. Stejně jako si kontrolují stav svého účtu v internetovém bankovnictví, mohou zobrazit i přehled všech poplatků, které mají městskému úřadu platit. Platební brána umožní zaplatit úhradu za pejska nebo komunální odpad kartou přímo přes internet, stejně jako platí v e-shopu. A aby si uhoněné maminky, vytížení manažeři, či rozlítaní mladí nemuseli složitě přeorganizovávat čas kvůli návštěvě úřadu, umožní jim Portál občana vyplnit a podat formuláře třeba o půlnoci z obýváku. Díky Úplnému elektronickému podání bude zaručena jejich důvěryhodnost, občan ušetří čas a referent opisování, protože údaje přijme rovnou do konkrétní agendy.

Portál občana tak vyhoví všem zmiňovaným požadavkům:

  • rychlý a snadný přístup k informacím,
  • rychlou a snadnou komunikaci po přihlášení,
  • rychlou a spolehlivou akci zpracováním formulářů splňujících zásady úplného elektronického podání.

Pokud chcete vyjít občanům vstříc, zeptejte nás na podrobnosti pomocí e-mailu info@vera.cz.

 

Jana Krausová

Marketing Manager

VERA, spol. s r. o.

www.vera.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down