Celostátní soutěž eOsobnost eGovernmentu 2023 už má své vítěze. Gratulujeme!

Vyhlášení výsledků již osmého ročníku soutěže eOsobnost eGovernmentu se uskutečnilo ve středu 22. března v Národním muzeu v Praze. Její vítězové obdrželi ceny v každé z pěti hodnocených kategorií. Titul eOsobnost za celkový přínos získal ředitel odboru informatiky Ministerstva průmyslu a obchodu Miroslav Marčan. Celostátní soutěž eOsobnost eGovernmentu oceňuje osobnosti státní správy a samosprávy, které se nejvíce zasloužily o rozvoj a popularizaci její elektronizace.

Cílem soutěže, kterou pořádá Magazín Egovernment, je hledání osobností, které letos nejvíce přispěly k realizaci, posunu či propagaci elektronizace ve veřejném sektoru. „eGovernment není o technologiích, o infrastruktuře, o aplikaci. Je především o lidech. A proto jsem rád, že se scházíme, abychom opět mohli ocenit ty, kteří se o digitalizaci naší veřejné správy zasloužili nejvíce. Opravdu si jejich práce velice vážím,“ uvedl vyhlášení výsledků soutěže Jaromír Řezáč, generální ředitel společnosti Gordic, která je generálním partnerem soutěže.

V každé soutěžní kategorii byly uděleny ceny za první, druhé a třetí místo. Všichni takto ocenění účastníci soutěže se na závěr vyhlášení jejích výsledků nechali společně vyfotografovat.

Na prvním místě v kategorii centrálních úřadů se umístil viceprezident Notářské komory Pavel Bernard, který byl nominován díky projektu, s jehož pomocí je možné provést notářský zápis na dálku.

eOsobností krajů se letos stal vedoucí odboru informatiky Středočeského kraje Daniel Rokos. Ten se zasloužil především o elektronický sběr žádostí o dotace či kompletní digitalizaci personální agendy. „Děkuji všem a zejména svým kolegům, především za jejich pozitivní přístup, protože bez nich bych tu teď nebyl. Také jsem samozřejmě vděčný vedení úřadu, které umožnilo financování některých projektů,“ řekl Daniel Rokos při převzetí ceny.

kategorii měst a městských částí zvítězil člen rady města Brna pro informační technologie a oblast sportu Tomáš Aberl, který rozvinul projekt digitalizace poplatků za odpad, což umožňuje úřadům přehledně spravovat poplatkovou povinnost.

V kategorii obcí byla nejúspěšnější místostarostka městyse Svitávka Miroslava Holasová. Městys Svitávka má díky jejím zásluhám možnost propojení spisové služby s informačním systémem radnice, takže si občané mohou potřebné formuláře vyplnit z domova a za potřebné úkony rovnou i elektronicky zaplatit.

Titul eOsobnost za celkový přínos je udělen úředníkovi, který se věnuje elektronizaci veřejné správy takovým způsobem, že se nedá popřít jeho mimořádný přínos – jak intenzitou, tak časovými dotacemi. Ten si ze slavnostního večera v Nové budově Národního muzea odnesl ředitel odboru informatiky Ministerstva průmyslu a obchodu Miloslav Marčan. Nominován byl za svoji iniciativu založit IT ekosystém ministerstva, což mimo jiné i v covidové době umožnilo téměř ze dne na den přesunout veškerou agendu do digitální podoby, čímž vyhověl i požadavkům podnikatelské veřejnosti.

Jsem moc hrdý na všechny své kolegyně a kolegy, bez kterých by se nedalo nic dokázat, takže odlesk tohoto ocenění padá i na ně. Děkuji také těm, kteří mě nominovali, jelikož jejich gesto beru jako ocenění své práce a toho, co jsme spolu dokázali,“ vyjádřil se k ocenění Miloslav Marčan.

Do soutěže bylo nominováno 48 osobností, které byly vybrány především čtenáři Magazínu Egovernment.*

/zr/

Na horním snímku:

eOsobnosmit Egovernmentu v kategorie Kraje se stali (zleva) Hana Frýdová, vedoucí oddělení projektů a geografických informačních systémů, KÚ Ústeckého kraje – 3. místo, Martin Procházka, vedoucí oddělení správy sítě, KÚ Kraje Vysočina – 2. místo, a Daniel Rokos, vedoucí oddělení informatiky Středočeského kraje – 1. místo
Foto: Magazin Egovernment

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down