01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Centrum Bohumína získává novou, přívětivější tvář

Novou podobu získal vnitroblok v bohumínské Nerudově ulici. Přestavba tohoto veřejného prostoru o rozloze 1,3 ha vyšla na 10,5 mil. Kč, z nichž 85 % pokryla dotace z Integrovaného operačního programu. Jednou z hlavních změn bylo vybudování nové silnice, díky níž vznikl průjezdný okruh mezi domy,...

Novou podobu získal vnitroblok v bohumínské Nerudově ulici. Přestavba tohoto veřejného prostoru o rozloze 1,3 ha vyšla na 10,5 mil. Kč, z nichž 85 % pokryla dotace z Integrovaného operačního programu.

Jednou z hlavních změn bylo vybudování nové silnice, díky níž vznikl průjezdný okruh mezi domy, aby se motoristé dostali k parkovacím místům. Ta vznikla i u sousedního hřbitova a rovněž mezi domy tak, aby v lokalitě, v níž žije na dvě stě domácností, bylo kde zaparkovat. Úpravami vznikl i prostor pro separační kontejnery, přibylo veřejné osvětlení, stejně jako nové chodníky a našlo se také místo pro dětské hřiště. V lokalitě je i nových téměř čtyřicet listnatých stromů a přes třicet keřů.

»Ke kultuře bydlení patří i okolí domů, proto jsme rádi, že díky evropským dotacím můžeme veřejná prostranství vylepšovat,« doplnil starosta Bohumína Petr Vícha s tím, že loni se takto podařilo proměnit hned pět lokalit v centru města.

Dětské hřiště ve vnitrobloku disponuje moderními prvky a unikátní podlahou. Celou plochu pokrývají červené kostky z materiálu na bázi pryže, který ztlumí případné pády dovádějících dětí.

FOTO: PAVEL ČEMPĚL

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down