Autor
Kategorie:
Různé

Ceny za podporu mimoškolní činnosti

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila v prosinci Ceny Přístav podporovatelům mimoškolní práce s dětmi a mládeží z veřejné správy i podnikatelského sektoru za rok 2013.

Ocenění Přístav uděluje ČRDM od roku 2002 a loni je získalo 13 kandidátů – zástupců veřejné správy, politiky, podnikání i armády. Nominováni byli neziskovými organizacemi, spolky, jejichž náplní je práce s dětmi a mládeží, domy dětí a mládeže, školními družinami či různými kluby. Smyslem ocenění je poukázat na pozitivní zkušenosti s podporou volnočasových aktivit dětí a mládeže z komunální politiky a obecně z veřejného života v daném regionu.

Laureáty Ceny Přístav za rok 2013 jsou: senátorka Alena Gajdůšková, Kateřina Kosková z odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Olomouckého kraje, ředitelka Středočeského muzea Roztoky u Prahy Zita Suchánková, starosta obce Dolany u Jaroměře Jiří Plšek, radní za oblast školství Královéhradeckého kraje Táňa Šormová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Jaroměři Petra Šilhánová Hajpišlová, senátor za Pardubický kraj Petr Šilar, Renáta Solská z odboru školství, mládeže a sportu KÚ Moravskoslezského kraje a hodonínský zastupitel Vítězslav Krabička. Vedle nich získaly ocenění také dvě firmy, a to SHM Šumperk a Autoexpres CZ s. r. o. (jmenovitě jednatel společnosti Milan Buček).

ČRDM navíc udělila i dvě mimořádné Ceny Přístav, jejímiž nositeli jsou generálmajor Miroslav Žižka a Luboš Čuta, specialista mládeže z oddělení sportu, volného času a projektů Magistrátu hl. m. Prahy.

STAROSTA, JENŽ NASLOUCHÁ DĚTEM

Jiří Plšek, starosta Dolan a náčelník dětského indiánského kmene Tate Osmaka, věnuje podpoře činnosti dětí a mládeže bezpočet svého času. Z úřadu starosty se snaží zajistit finance potřebné pro celoroční činnost sdružení dětí a mládeže. Součástí podpory je také osobní účast na daných aktivitách v obci.

Ve svém krátkém poděkování zdůraznil, že je potřeba dětem naslouchat. »Nedávno jsem měl setkání s dětmi na obecním úřadě a jejich názory jsou tak přímé a jednoduché. Možná díky tomu, že jim naslouchám, tady dnes jsem.«

Otevřena je již nominace kandidátů na Cenu Přístav 2014. Nominanty lze navrhovat do 15. listopadu 2014. Podrobněji na stránkách: http://pristav.crdm.cz.

K laureátům Ceny Přístav 2013 patří také (zleva) Zita Suchánová, ředitelka Středočeského muzea Roztoky, Kateřina Kosková z KÚ Olomouckého kraje, senátorka Alena Gajdůšková a starosta Dolan u Jaroměře Jiří Plšek.

FOTO: ARCHIV ČRDM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *