Česká republika stahuje výpadek v čerpání evropských peněz za období let 2007–2013. Už ji za to chválí i Evropská komise

Zástupci Evropské komise (EK) dnes v Praze na zasedání Řídicího a koordinačního výboru pochválili pokrok v čerpání evropských fondů v rámci dobíhajícího programového období 2007–2013, kterého Česká republika dosáhla na konci roku 2014.

Uvedla to náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Olga Letáčková. Podle jejích slov zástupci EK ocenili snížení ztráty využívání finančních prostředků z fondů Evropské unie na konci loňského roku. K co nejefektivnějšímu dočerpávání alokace dochází díky nastavení krizových plánů ze strany Ministerstva pro místní rozvoj. "Je důležité nadále v těchto měsících věnovat zvýšenou pozornost všem aspektům spojeným s blížícím se koncem programového období 2007-2013 tak, abychom nedočerpání i v letošním roce snížili na minimum,“ konstatovala Olga Letáčková.

Ústředním tématem jednání Řídicího a koordinačního výboru bylo čerpání prostředků z evropských fondů z programového období 2007–2013, které představili zástupci jednotlivých řídicích orgánů. Celková alokace z evropských fondů pro toto období činila přibližně 700 mld. Kč. Na účty příjemců dotací je v tuto chvíli vyplaceno více než 500 mld. Kč, tedy zhruba tři pětiny prostředků. Podle odhadů zvládne Česká republika využít přibližně 97,5 % celkové alokace programového období 2007–2013.

Řídicí a koordinační výbor je nejvyšším koordinačním orgánem, který dohlíží na čerpání a využití prostředků z evropských fondů v České republice. Výboru předsedá ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, členy jsou zástupci jednotlivých řídicích orgánů, sociální partneři, neziskové organizace, zástupci krajů a jako hosté se jednání účastní i zástupci Evropské komise.*

/zr/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down