Autor
Kategorie:
Různé

Česko se po krizi učí, jak na nezaměstnanost

Ekonomové se shodují, že krizi máme za sebou. České úřady i firmy se teď proto začaly učit, jak si v budoucnu poradit s problémy. Důkazem je chystaná prosincová konference EuroRegio 2013, která představí úspěšné projekty na podporu oživení podnikání, včetně projektů česko-německé přeshraniční spolupráce, a poradí, jak na nezaměstnanost.

Podniky a firmy v ČR by se měly lépe naučit využívat talent absolventů, být kreativnější a efektivnější. To chce účastníkům ukázat část konference zaměřená na podnikatele. Akce však přinese inspiraci také starostům a úředníkům místní správy, především v oblasti rozvoje a nezaměstnanosti. Část programu je proto věnována představení praktických projektů na podporu pracovního trhu a vzdělanosti. »Chceme ukázat úspěšné příklady česko-německé spolupráce v regionálním rozvoji. Tématem budou například konkrétní programy místní politiky zaměstnanosti v jednotlivých krajích,« přibližuje vedoucí odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Karlovarského kraje, Ing. arch. Jaromír Musil.

Konference EuroRegio 2013 se koná 4. 12. v Sokolově. Pořádá ji Karlovarský kraj a Západočeská univerzita Plzeň. Určena je zejména zástupcům českých a německých firem, starostům a dalším zastupitelům, úředníkům, zástupcům neziskovek, zaměstnancům úřadů práce a odborné veřejnos-ti. Organizátorem akce je MIM Consulting a záštitu poskytl hejtman Karlovarského kraje PaedDr. Josef Novotný.

Zájemci o účast na konferenci najdou registrační formulář na adrese: www.openmim.cz/euroregio2013.

Cílem setkání bude nastartovat nové projekty v regionu, včetně přeshraničních.

ILUSTRAČNÍ FOTO: LIBOR FOJTÍK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *