Český doprovodný program na tradiční středověké akci v Bärnau

V rámci úzké vazby mezi městem Tachov a sousedním německým městem Bärnau se uskuteční tradiční bärnauské středověké slavnosti, tzv. Historickém marktspectaculu. Koná se již o tomto víkendu, 15. a 16. června 2024.

Bohaté občerstvení

Letošní již dvanáctý ročník této akce totiž poprvé obohatí pestrý český doprovodný program. V prostoru před Historickým parkem se návštěvníci mohou těšit na rozmanitou nabídku více i méně známých pokrmů podle staročeských receptů od polévky, přes hlavní chody až po slané i sladké drobnosti k zakousnutí. Točit se bude české pivo z pivovaru Chodovar.

Zajímavý program

Oba dny vystoupí tachovská skupina historického šermu Zlatý Grál, která předvede nejen své bojové umění, ale v sobotu večer také ohňovou show. Sobotní odpoledne a večer zpestří dvě vystoupení plzeňské středověké hudební skupiny Gutta, v neděli si budou návštěvníci v několika vystoupeních v průběhu celého dne moci poslechnout gotickou a keltskou hudbu skupiny Benedictus z Plzně.

Kdo se rád nejen baví, ale občas se i něco nového dozví, ten by si neměl nechat ujít nedělní tlumočenou přednášku Jany Hutníkové z Muzea Českého lesa a Stefana Wolterse z Historického parku na téma Středověk na Tachovsku a v Horní Falci.

Bližší informace a přesné časy vystoupení v rámci českého doprovodného programu naleznete na www.historicky-park.cz.  Organizátory Českého doprovodného programu jsou tachovský Česko-bavorský spolek přátelství a spolupráce a bärnauský spolek Via Carolina – Goldene Straße. Akce je v rámci projektu „Společně překonáváme hranice 2024“ kofinancována Evropským fondem pro regionální rozvoj v programu Interreg Bavorsko-Česko prostřednictvím Fondu malých projektů, jehož správcem je EUREGIO EGRENSIS.*

/zr/

Na foto: z ohňové show /Archiv města

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down