Český statistický úřad zpracoval výsledky voleb do zastupitelstva v obci Hrčava

V opakovaných volbách do zastupitelstva v obci Hrčava na Frýdecku-Místecku se v sobotu 18. února o sedm mandátů ucházelo patnáct platných kandidátů na dvou kandidátních listinách. Ještě téhož dne Český statistický úřad zpracoval výsledky voleb a v pondělí 20. února je projedná Státní volební komise.

Volební účast dosáhla 85,71 %. Průměrný věk zvolených zastupitelů je 45,9 roku. Nejmladšímu je 32 let, nejstaršímu 64 let. Do zastupitelstva byly zvoleny 2 ženy, což je 13,33 % z celkového počtu kandidátů.

Průměrný věk kandidátů byl 47 let, přičemž nejmladší kandidující bylo 24 let a nejstaršímu kandidátovi 73 let. O post zastupitele se ucházely celkem 3 ženy, tj. 20 % z celkového počtu kandidátů. Všichni kandidáti do voleb vstupovali jako nezávislí a bez politické příslušnosti.

Český statistický úřad musí být na zpracování výsledků voleb plně připraven, a to bez ohledu na jejich typ, rozsah či počet kandidátů. Nejinak tomu bylo i v případě voleb v obci Hrčava.  Provedli jsme všechny standardní přípravné kroky včetně zkušebního zpracování. Zapojeni byli naši zaměstnanci jak v pražském ústředí ČSÚ, tak i na přebíracím místě v Jablunkově,“ uvedla Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu.

Výsledky voleb, uskutečněných v jediném okrsku, byly zpracovány v sobotu 18. února ve 22.57 hodiny. V pondělí výsledky hlasování projedná Státní volební komise a po schválení budou uveřejněny ve Sbírce zákonů.*

/zr/

Na snímku:

Hrčavský kostel sv. Cyrila a Metoděje byl postaven v roce 1936 vedle staré cesty, která vedla do Javořinky, na vrcholu nad prudkým svahem. Slavnost posvěcení proběhla v neděli 5. července téhož roku, slavnostní mši sv. celebroval prelát Stanislav Weissmann. Rázovitý dřevěný kostelík projektoval Karel Náhůnek, pozoruhodnou dřevěnou křtitelnici vyřezal místní rodák Ondřej Zogata

Foto: https://www.farnost-jablunkov.cz/filialni-kostel-na-hrcave

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down