Autor
Kategorie:
Různé

Cesty městy: Komise míří za projekty

Už 10. července zahajují členové odborné komise soutěže Cesty městy sérii svých výjezdů po projektech přihlášených do jejího letošního ročníku. Soutěž je určena pro dopravní řešení zaměřená na zvyšování bezpečnosti provozu, zkvalitňování veřejného prostoru a optimální uspořádání dopravy. Kromě...

Už 10. července zahajují členové odborné komise soutěže Cesty městy sérii svých výjezdů po projektech přihlášených do jejího letošního ročníku. Soutěž je určena pro dopravní řešení zaměřená na zvyšování bezpečnosti provozu, zkvalitňování veřejného prostoru a optimální uspořádání dopravy.

Kromě hlavního města komise navštíví i 10 dalších krajů, kde ohodnotí 29 projektů. »Zhruba polovina z nich spadá do kategorie liniová řešení, kde bývá největší konkurence. Většina dopravních staveb má totiž ze své podstaty liniový charakter,« vysvětluje projektový manažer Nadace Partnerství Petr Šmíd.

Vyhlášení vítězů se uskuteční 20. září v České Třebové, která loni získala hlavní cenu společnosti Škoda Auto za multifunkční dopravní terminál. Součástí programu bude i odborná konference o udržitelnosti dopravy a program pro veřejnost, který se uspořádá přímo na náměstí.

Soutěžní projekt Zóna Tempo 30 v Tovéři na Olomoucku dokládá, že zvýšení dopravní bezpečnosti může jít ruku v ruce i se zkvalitněním veřejných prostor.

FOTO: ARCHIV OBCE TOVÉŘ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *