01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chomutov využil nabídku mezi prvními

Jako jedno z prvních měst se zapojilo do rozsáhlého projektu revitalizace svého území i regionu statutární město Chomutov. O přípravě integrovaného plánu rozvoje jsme hovořili s primátorkou statutárního města Chomutov Ing. Ivanou Řápkovou.

Co vedlo město k takovému rozhodnutí?

Již řadu let napravujeme důsledky necitlivého zacházení s životním prostředím, jemuž byl náš region vystaven v nedávné minulosti. Uskutečnili jsme již mnoho projektů čerpajících prostředky z předstrukturálních i strukturálních fondů. A nové programové období nabízí nové možnosti k financování aktivit města ve prospěch jeho obnovy. Očekáváme, že integrovaný projekt pomůže k tomu, aby celá aglomerace co nejrychleji a plně využila svých strategických výhod, zejména rozsahem společného urbanizovaného území a rozvojového potenciálu. Cílem je, aby území bylo atraktivní jak pro investory a turisty, tak pro jeho obyvatele inovačními příležitostmi, kvalitou služeb a pracovní síly, městského prostředí, oddechovými možnostmi apod.

Jak probíhá příprava projektu?

Ta ještě neskončila, stále pokračuje. První informace o možnosti kooperace měst Chomutov a Most kvůli společným cílům poskytli našim projektovým manažerům experti. Ti s oběma městy úzce spolupracují, znají jejich problémy. Úředníci pak seznámili se záměrem vedení obou měst, která ho podpořila. Současně zazněla řada otázek, které jsou zodpovídány postupně během přípravy projektu.

Podporují ho také místní firmy, podnikatelé a široká veřejnost?

O přípravě projektu jsem informovala všechny významné firmy a organizace na Chomutovsku. Většina z nich projevila zájem o spolupráci, některé i o partnerství. Tento proces ještě také neskončil, je proto předčasné hovořit o konkrétních úmyslech.

Kdy budou moci občané vidět první výsledky? Na co se nejvíce těšíte vy sama?

Pokud myslíte výsledky ve formě vybudovaných investic, tak to je záležitost několika příštích let. Jak jsem již uvedla, zatím intenzivně pracujeme na přípravě projektu. Optimistická varianta uvádí, že první výsledky by mohly být vidět počátkem roku 2008.

Každý dokončený projekt přináší uspokojení, já osobně budu mít největší radost ze sportovně rekreační zóny v areálu bývalých kasáren, která značně rozšíří možnosti rekreace jak našich občanů, tak turistů.

Prokop Konopa

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down