Autor
Kategorie:
Různé

Církev napsala premiérovi: Pomůžeme se zákonem

Vláda se dosud neshodla na definici sociálního bydlení a tvorba příslušného zákona pokračuje jen pomalu. Ochotu zapojit se do procesu přípravy nového zákona v říjnu vyjádřila Česká biskupská konference (ČBK) v dopise předsedovi vlády. Žádá v něm »o zapojení svých zástupců do procesu tvorby nových...

Vláda se dosud neshodla na definici sociálního bydlení a tvorba příslušného zákona pokračuje jen pomalu. Ochotu zapojit se do procesu přípravy nového zákona v říjnu vyjádřila Česká biskupská konference (ČBK) v dopise předsedovi vlády. Žádá v něm »o zapojení svých zástupců do procesu tvorby nových pravidel pro sociální bydlení.«

Římskokatolická církev přitom sociální bydlení již i sama aktivně nabízí. Každodenně využívají její pomoc zejména rodiny v nouzi. Charita ČR je první nevládní organizací, která přichází s konkrétním projektem a vlastním vymezením toho, jak může sociální bydlení fungovat v praxi. Vyhledává pro klienty vhodné byty a pomáhá jim získávat práci i uspořádat si život tak, aby mohli řádně hradit nájemné i splácet případné dluhy.

Po vzniku nového zákona církev uvolní peníze na jeho realizaci, a to v řádu desítek až stovek milionů korun ročně. »Výše příspěvku bude záviset na legislativních podmínkách,« uvedl Tomáš Holub, generální sekretář ČBK.

Dopis premiérovi za Českou biskupskou konferenci podepsal její předseda kardinál Dominik Duka OP (na snímku vlevo). Ředitel Charity ČR Lukáš Curylo při této příležitosti představil projekt nabídky sociálního bydlení, zejména rodinám s dětmi.

FOTO: ARCHIV CHARITY ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *