Cisco nyní nabízí krajům a městům technologie pro vzdálenou komunikaci a zabezpečení dat zdarma

Pomocnou ruku veřejné správě podává v současné náročné situaci řada podniků a firem. Patří k nim také globální technologická společnost Cisco, která poskytla své nástroje pro vzdálenou komunikaci, videokonference a některá bezpečnostní řešení zdarma.

Jedním z úkolů veřejné správy je zajistit zachování plné provozuschopnosti úřadů, aby mohly reagovat na potřeby občanů a ochránit je před negativními dopady šířícího se onemocnění. Společnost Cisco se proto rozhodla poskytnout některá svá řešení zdarma, a pomoci tak úřadům a institucím veřejné správy překonat současné náročné období.

Jde o řešení pro vzdálenou komunikaci a spolupráci Cisco Webex a také o bezplatné licence pro tři základní produkty na zajištění kybernetické bezpečnosti.

ŘEŠENÍ PRO KOMUNIKACI A SPOLUPRÁCI NA DÁLKU

Díky řešení Cisco Webex můžete vzdáleně komunikovat s ostatními zástupci města, kraje či státu nebo zřizovaných organizací, případně krizového štábu. Můžete organizovat operativní virtuální schůzky a řešit organizační záležitosti tak, jak to situace vyžaduje. Bez potřeby cestování, zvýšeného zdravotního rizika a hlavně ihned.

Stejně tak mohou tato řešení využít organizace, jako jsou složky IZS, a zdravotnická zařízení. Nezáleží na tom, kde se účastníci schůzky nacházejí, pro její realizaci stačí jakékoliv zařízení připojené k internetu (notebook, mobil, tablet). Cisco Webex plně podporuje i on-line výuku. Učitelé si mohou jeho prostřednictvím založit virtuální třídu a realizovat interaktivní výuku. Žáci si tak snáze udrží kontakt se svými učiteli a spolužáky.

Řešení Cisco Webex pro snadnější koordinaci používá také vláda ČR, jak o tom na sociální síti informoval Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci.

Cisco nabízí licenci pro Webex zdarma na 90 dní bez jakýchkoliv závazků. Pro získání licence pro celý samosprávní orgán – kraj, město, apod. doporučujeme kontaktovat zástupce společnosti na mailu webex.verejnasprava@cisco.com, licenci pomohou vygenerovat a poskytnou podporu při nasazení Webexu.

Jak funguje nástroj Webex, se můžete podívat například na YouTube (v angličtině): https://youtu.be/oGfd40McW8Q.
Cisco také zájemcům nabízí možnost návštěvy specialisty, který vám dostupné technologie představí přímo u vás.

Cisco Webex umožňuje:

* organizovat videohovory s až 200 účastníky;

* mít neomezený počet virtuálních setkání;

* ukládat dokumenty v cloudu;

* nahrávat videohovory;

* video s vysokým rozlišením (HD);

* sdílet obrazovky či integrovat kalendář;

* sdílet soubory a spolupracovat na nich v reálném čase;

* využívat časově neomezené videohovory.

/zr/

 

K foto:

Vláda České republiky využívá řešení Cisco pro zasedání, komunikaci a koordinaci aktivit.

Foto: LinkedIn vládního zmocněnce pro informační technologie a digitalizaci Vladimíra Dzurilly

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down