Členové okrskových volebních komisí budou mít vyšší odměny už letos v říjnu

Ve čtvrtek 23. srpna 2018 byla ve Sbírce zákonů publikována vyhláška č. 185/2018 Sb., kterou se mění volební zákony. Vyhláška navyšuje odměny členům volebních komisí. Vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. září 2018 a nová výše odměn se uplatní již pro nadcházející říjnové komunální volby.

Předsedovi okrskové volební komise přísluší za výkon funkce zvláštní odměna ve výši 2200 Kč, místopředsedovi a zapisovateli okrskové volební komise ve výši 2100 Kč a ostatním členům okrskové volební komise ve výši 1800 Kč. Za výkon funkce v okrskové volební komisi v územně členěném statutárním městě a v hlavním městě Praze se odměna podle věty první zvyšuje o 400 Kč.

V případě opakování hlasování se odměna zvyšuje o dalších 400 Kč. Konají-li se volby do zastupitelstev obcí v souběhu s jinými volbami, zvyšuje se odměna člena okrskové volební komise o 400 Kč za každé další volby. Uskuteční-li se u voleb konaných v souběhu i druhé kolo, zvyšuje se dále odměna za výkon funkce v dalším kole voleb do Senátu Parlamentu České republiky předsedovi, místopředsedovi a zapisovateli okrskové volební komise o 1000 Kč a ostatním členům okrskové volební komise o 700 Kč. Sbírka zákonů obsahující předmětnou vyhlášku je ke stažení zde: sb0090_2018 .

Svaz měst a obcí ČR vnímá toto navýšení jako pozitivní trend v oblasti odměňování členů volebních komis. Současně očekává pravidelné navyšování odměn v závislosti na ekonomickém růstu a v souladu s navyšováním průměrné mzdy ve společnosti. SMO ČR také požaduje, aby i v budoucnu byly odměny členů okrskových volebních komisí navyšovány tak, aby odpovídaly náročnosti práce členů okrskových volebních komisí a byly odpovídající průměrné mzdě v daném období.*

/smo/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down