CNG stanice zakotvují i v průmyslu

Vůbec první stanici stlačeného zemního plynu (CNG) určenou pro plnění vysokozdvižných vozíků používaných ve sklářském průmyslu v České republice otevřeli v závěru ledna v areálu skláren v Novém Sedle na Sokolovsku. Tamní firměa O-I Manufacturing Czech Republic je světovým lídrem v oblasti výroby...

Vůbec první stanici stlačeného zemního plynu (CNG) určenou pro plnění vysokozdvižných vozíků používaných ve sklářském průmyslu v České republice otevřeli v závěru ledna v areálu skláren v Novém Sedle na Sokolovsku. Tamní firměa O-I Manufacturing Czech Republic je světovým lídrem v oblasti výroby obalového skla.

Nová CNG stanice je součástí sítě BONETT EUROGAS a je koncipována takovým způsobem, aby zabezpečila nepřetržitý provoz vysokozdvižných vozíků poháněných CNG v rámci provozu skláren. Stanice je speciálně připravena pro 24hodinovou sklářskou výrobu; kompresní technika o celkovém výkonu 50 Nm3/h i výdejní zařízení jsou zdvojeny tak, aby zajistily provoz v jakékoliv situaci. Stanice umožňuje v budoucnu navýšení stávající skladové kapacity v závislosti na případném nárůstu počtu manipulační techniky. Řidiči vysokozdvižných vozíků mají k dispozici dvě výdejní pistole, samotné naplnění nádrží vozíků trvá několik minut. Technologie je vybavena vzdálenou kontrolou pomocí Bonett Remote Monitoring systému a funkcí Aktivní Emailing, kdy na základě vlastního monitoringu stanice odesílá informace o stavu do nonstop dispečinku společnosti Bonett.

»Stále většímu počtu CNG vozidel na veřejných komunikacích, ale i vysokozdvižných vozíkůe nutné přizpůsobit infrastrukturu a zvyšovat počet plnicích stanic. Tato stanice, která je naším již 25. projektem na CNG, je dalším vkladem Bonettu do sektoru vnitropodnikového fleetu, který hledá jak úspory v rámci provozu, tak i způsob, jak šetřit životní prostředí,« připomněl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. »V budoucnu očekáváme zvýšený zájem o naše investice CNG projektů ze strany dalších významných výrobních společností, které takto mohou snížit náklady na pohonné hmoty o desítky procent,« dodal.

Stanice umožňuje v budoucnu navýšení stávající skladové kapacity v závislosti na případném nárůstu počtu manipulační techniky.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *