Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Co osloví in-line bruslaře a co cyklisty

Další výsledky cyklo a in-line průzkumu byly letos v lednu představeny na veletrhu Regiontour v Brně. Průzkum se konal od poloviny srpna do konce září 2011 na webu www.ceskojede.cz a byl tentokrát zaměřen na nejvyhledávanější regiony, potřebu a oblíbenost specializovaných služeb pro cykloturisty,...

Další výsledky cyklo a in-line průzkumu byly letos v lednu představeny na veletrhu Regiontour v Brně. Průzkum se konal od poloviny srpna do konce září 2011 na webu www.ceskojede.cz a byl tentokrát zaměřen na nejvyhledávanější regiony, potřebu a oblíbenost specializovaných služeb pro cykloturisty, bikery a in-line bruslaře.

Cyklisté a bikeři nejraději jezdí na půldenní či celodenní výlety v regionech blízkých jejich bydlišti. Mezi tři nejvyhledávanější regiony cykloturistů i bikerů patří Šumava. Na cykloturistické výlety jsou také přitažlivé jižní Čechy a jižní Morava, bikeři naopak častěji vyhledávají česká pohraniční pohoří. In-line bruslaři obvykle jezdí na kratší vyjížďky – a i když se častěji než cykloturisté a bikeři stravují z vlastních zdrojů, na jídlo v restauraci se zastaví 74 % z nich.


Při výběru ubytování (převažuje penzion – 49 %, před tábořištěm či kempem – 28 %, a chatou či ubytovnou – 26 %) téměř čtyři z pěti cyklistů (78 %) sledují, zda zařízení jim poskytne vhodné služby, například úschovu kol nebo možnost jejich umytí. Certifikované zařízení typu Cyklisté vítáni je důležitá pro polovinu dotázaných cyklistů a bikerů. Naopak in-line bruslaři jsou co do náročnosti na rozsah a kvalitu doplňkových služeb skromnější.

In-line bruslaři vyznávají spíše kratší trasy a na rozdíl od cykloturistů a bikerů přitom vyžadují méně doplňkových služeb.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *