Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

CRAB už zahájil pilotní provoz

Jednotná databáze státních administrativních budov Centrální registr administrativních budov (CRAB), kterou připravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), vstoupila do pilotního provozu. CRAB je tedy již zpřístupněn prvním 14 státním institucím, které byly do přípravné fáze...

Jednotná databáze státních administrativních budov Centrální registr administrativních budov (CRAB), kterou připravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), vstoupila do pilotního provozu. CRAB je tedy již zpřístupněn prvním 14 státním institucím, které byly do přípravné fáze projektu zapojeny. Mají k dispozici pasportizační data ke 135 budovám, jež jsou do systému vložena.

»Tyto instituce mohou do systému vkládat doplňující informace o budovách, které nejsou v rámci pasportizace zjišťovány,« uvedla vedoucí projektu CRAB Ing. Kateřina Schön. Pasportizace administrativních budov v projektu CRAB má čtyři etapy, vnyní byla dokončena třetí z nich. „Během třetí etapy došlo k pasportizaci 222 budov. Zbývající budovy projdou pasportizací v poslední, čtvrté etapě,« doplnila Kateřina Schön.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *