Cykloputování Vysočinou vypukne v pátek

Tento pátek 7. července odstartují cyklističtí nadšenci osmidenní putování s názvem Křížem krážem Vysočinou na kole 2017, které letos po desáté organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism. Na ty nejlepší čeká cyklistický dres s motivem vysočiny.

První skupina cyklistů vyjede z Masarykova náměstí v Jihlavě v 9.30 hodin, aby během dne projela Třeští, Pavlovem, v Hladově se zastavila na oběd, pokračovala do Nepomuk a přes Zvolenovice nakonec ujela 53 kilometrů až do Telče," připomíná ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že za osm dnů je možné zdolat celou až 440kilometrovou trasu, projet celou Vysočinu a skončit v Dalešickém pivovaru.

Desátý ročník cyklistického putování vysočinou odstartuje náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. „Převezmu milou povinnost a odmávám start akce, která v kraji cyklistů sportovce podporuje, a navíc za pomoci naplánovaných tras představuje krásná místa vysočiny, která stojí za to vidět, třeba i ze sedla kola," uvedla.

Cyklistický peloton se druhý den vydá z Telče do Pelhřimova a následující dny dále do Humpolce, Havlíčkova Brodu, Nového Města na Moravě, pokračovat bude do Žďáru nad Sázavou, Třebíče a poslední den zakončí tradičně v Dalešicích, kde na něj bude v místním pivovaru, který je jedním ze sponzorů putování, čekat odměna v podobě piva a guláše. Na každém nadšenci je, zda se vydá pouze na některé úseky nebo se pokusí zdolat celou trasu. „Zajištěno máme doprovodné vozidlo, které cyklistům poskytne zázemí během cesty, bude je zásobovat vodou a poveze i jejich věci," prozradila Klára Čechová z Vysočina Tourism, která akci připravuje a zároveň pojede většinu naplánovaných tras.

Každý z nových účastníků Křížem krážem Vysočinou na kole 2017 má šanci získat cyklistický dres s motivem vysočiny, stačí, když se cyklistického putování zúčastní letos poprvé a ujede alespoň tři etapy. Cyklistický dres nebo cyklistické kalhoty získá za odměnu také každý, kdo absolvuje všechny etapy z naplánované trasy. „Už teď vybíráme příjemné restaurace i turistické cíle, které cestou navštívíme a kde se občerstvíme a odpočineme si," doplnila Klára Čechová.

Akce se koná za finanční podpory Skupiny ČEZ. Podrobný rozpis etap a další informace najdete na www.vysocinounakole.cz. Mapku celého putování si můžete prohlédnout zde.*

/brot/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down